Piątek, 29 marca 2019 r. warto było spędzić w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Najchętniej wybierana uczelnia tego typu w kraju zorganizowała wtedy Dzień Otwarty. Była to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą edukacyjną PWSZ, ale także do wzięcia udziału w ciekawych prezentacjach, eksperymentach, wykładach i pokazach.

Dzień Otwarty to – zgodnie z wieloletnią tradycją – wspólne dzieło całej społeczności PWSZ. W jego organizację włączyli się bowiem nie tylko pracownicy, ale także studenci, którzy chcą „pochwalić się” swoją szkołą. Dzięki temu program imprezy liczył kilkadziesiąt pozycji.

Oferta dydaktyczna Uczelni to m.in.: 20 kierunków i aż 35 specjalności do wyboru, studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe, jeden z najnowocześniejszych kampusów w Polsce – z halą i krytą pływalnią, atrakcyjne systemy stypendialne, możliwość wyjazdów zagranicznych, prężnie działający Klub Uczelniany AZS PWSZ, liczne organizacje studenckie, a także akademik o wysokim standardzie.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – według informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest najstarszą, największą i najchętniej wybieraną uczelnią tego typu w Polsce. Obecnie studiuje w niej ponad 4 tys. młodych ludzi.