Dzień Otwarty w najpopularniejszej PWSZ w Polsce

Piątek, 29 marca 2019 r. warto spędzić w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Najchętniej wybierana uczelnia tego typu w kraju organizuje wtedy Dzień Otwarty. To doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą edukacyjną PWSZ, ale także do wzięcia udziału w ciekawych prezentacjach, eksperymentach, wykładach i pokazach. Zainteresowani studiami w Tarnowie będą mogli w godzinach od 9 do 14 zwiedzić każdy z sześciu instytutów działających w ramach uczelni.

Dzień Otwarty to – zgodnie z wieloletnią tradycją – wspólne dzieło całej społeczności PWSZ. W jego organizację włączyli się bowiem nie tylko pracownicy, ale także studenci, którzy chcą „pochwalić się” swoją szkołą. Dzięki temu program imprezy liczy aż kilkadziesiąt pozycji. Plan jest prosty, choć wcale nie łatwy w realizacji: w kilka godzin pokazać każdemu chętnemu nasze najmocniejsze strony – od wysokowykwalifikowanej kadry dydaktyków, przez imponującą bazę lokalową, do nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w procesie dydaktycznymtłumaczy Piotr Kopa, szef Biura Promocji PWSZ.

– Z punktu widzenia tegorocznych maturzystów, kluczowa wydaje się możliwość zdobycia wiadomości na temat uczelni „u źródeł”. Każdy Zakład, każdy Instytut – poza innymi atrakcjami – przygotował bowiem punkty informacyjne, które działać będą przez cały czas trwania Dnia Otwartego – wyjaśnia Monika Grela z Biura Promocji PWSZ, koordynatorka przedsięwzięcia. Na chętnych czekają także oczywiście materiały promocyjne, w których znaleźć można komplet informacji na temat naszej oferty – dodaje.

A wspomniana oferta to m.in.: 20 kierunków i aż 35 specjalności do wyboru, studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe, jeden z najnowocześniejszych kampusów w Polsce – z halą i krytą pływalnią, atrakcyjne systemy stypendialne, możliwość wyjazdów zagranicznych, prężnie działający Klub Uczelniany AZS PWSZ, liczne organizacje studenckie, a także akademik o wysokim standardzie.

– Studiując artykuły i statystyki podsumowujące wybory jakich dokonali Wasi koledzy rok temu, z ogromną radością stwierdziłam, że PWSZ w Tarnowie oferuje studia w każdej z dziedzin budzących największe zainteresowanie maturzystów – mówi prof. dr hab. Inż Jadwiga Laska, Rektor PWSZ. Dodam, że wszystkie kierunki inżynierskie znajdujące się w naszej ofercie, należą do wąskiej grupy najbardziej pożądanych “kierunków przyszłości” zestawienia miesięcznika Perspektywy – dodaje.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – według informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest najstarszą, największą i najchętniej wybieraną uczelnią tego typu w Polsce. Obecnie studiuje w niej ponad 4 tys. młodych ludzi.

Dzień otwarty – program

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do