Reprezentacja futsalistów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zwyciężyła w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Akademickiej! Zawodnicy trenujący pod okiem mgr. Krzysztofa Tomalskiego zmagania ligowe rozpoczęli od kompletu zwycięstw nad rywalami ze swojej grupy. Wygrane z reprezentacjami Uniwersytetu Pedagogicznego (6:4), Krakowskiej Akademii (3:1) i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości (5:0 v.) pozwoliły reprezentacji PWSZ w Tarnowie awansować do fazy finałowej MLA.

Walkę w finałach play-off Małopolskiej Ligi Akademickiej nasi studenci rozpoczęli od remisu z drużyną Politechniki Krakowskiej (4:4) i były to jedyne stracone punkty. W drugim pojedynku PWSZ w Tarnowie zwyciężyła zawsze mocną drużynę Akademii Górniczo-Hutniczej (4:3), a następnie pokonała Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa (4:1). O zwycięstwie w całym cyklu zadecydował pojedynek z zespołem PWSZ w Nowym Sączu (4:1).

Zobacz relację wideo z finałów Małopolskiej Ligi Futsalu (dzięki uprzejmości Krakowskiej Telewizji Internetowej) >>>

Tym samym reprezentacja futsalistów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie okazała się najlepszą wśród drużyn akademickich z małopolski i jednocześnie awansowała do kolejnego cyklu zmagań w ramach współzawodnictwa studenckiego czyli eliminacji strefy C do Akademickich Mistrzostw Polski.

Z eliminacji nasza reprezentacja wróciła niestety na tarczy. W Turnieju rozegranym w dniach 1 –3 lutego 2010 r. w Krakowie, drużyna PWSZ w Tarnowie zajęła ostatecznie 8. miejsce na 16 zespołów i nie awansowała do finałów AMP. Naszym zawodnikom dzięki zwycięstwom nad Uniwersytetem Jana Kochanowskiego z Kielc i Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodnicza z Lublina udało się awansować do drugiej fazy rozgrywek, tam jednak ulegli drużynom Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, Politechniki Lubelskiej i Politechniki Krakowskiej i po przegranej z PWSZ z Nowego Sącza zajęli wspomnianą 8. pozycję. Do finałów AMP nie udało się awansować żadnej drużynie z Małopolski.

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w futsalu:

Trener: Krzysztof Tomalski
Zawodnicy: Dariusz Barwacz, Marcin Białas, Dawid Goliński, Łukasz Jamróg, Łukasz Kwaśniak, Ignacy Ligara, Patryk Marciniec, Tomasz Mikrut, Mateusz Miśtak, Jordan Ocłoń, Mateusz Soja, Paweł Węgrzyn, Robert Witek