Historycznym sukcesem zakończył się udział reprezentacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zorganizowanych w Łodzi. W konkursie skoku w dal srebrny medal i tytuł akademickiego wicemistrza Polski wywalczył Mateusz Różański, student I roku wychowania fizycznego.

Skoczek, trenujący na co dzień w sekcji lekkiej atletyki KU AZS PWSZ Tarnów pod okiem trenera Jarosława Wałaszka, w swoim debiutanckim „ampowskim” starcie nie zawiódł i od początku konkursu był jednym z kandydatów do miejsca na podium. Po eliminacjach Mateusz zajmował 1. miejsce dzięki uzyskanej odległości 7.50m. Przypomniał o sobie również inny reprezentant tarnowskiej PWSZ – Damian Tarczoń (również wychowanek trenera Jarosława Wałaszka), któremu skok o długości 7.01m dał 3. pozycję.

Ostatecznie konkurs skoku w dal wygrał Tomasz Jaszczuk (7.83m), Mateusz Różański wywalczył srebo (7.58m). Damian Tarczoń zajął bardzo dobrą, dziewiątą pozycję. Warto zaznaczyć, że drugie miejsce Mateusza w konkursie dało mu jednocześnie srebrny medal Mistrzostw Polski AZS, gdyż Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego zdecydował się połączyć obie te imprezy.

Pozostali reprezentanci PWSZ w Tarnowie, dzięki formie wypracowanej w sekcji LA prowadzonej przez trenera dr. Piotra Kuczka, również zanotowali dobre wyniki.

Wspomniany Damian Tarczoń wywalczył 25. miejsce (na 65 startujących) w konkursie rzutu oszczepem.

Kamil Szwiec był 33. (na 74 zawodników) w konkursie pchnięcia kulą.

Dobrą, 22. pozycję wywalczyła Klaudia Manterys w konkursie skoku wzwyż.

Świetnie spisał się Michał Bryl w biegu na 100m. Zajął w 29. miejsce na 118 zawodników.

Ostatecznie studenci tarnowskiej PWSZ zostali sklasyfikowani na 27. miejscu w klasyfikacji końcowej. Studentki uplasowały się na miejscu 47. W obu przypadkach tarnowska uczelnia była najwyżej sklasyfikowaną państwowe wyższą szkołą zawodową.

Mateusz Różański: jestem zadowolony z tego startu, przegrałem jedynie z Tomaszem Jaszczukiem, aktualnym liderem polskich list. Generalnie konkurencja była bardzo duża i o to „srebro” musiałem się postarać. Moja forma rośnie, moim najbliższym celem jest uzyskanie minimum, które pozwoli mi wystartować w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, brakuje mi ledwie dwóch centymetrów, więc powinno być dobrze. W perspektywie całego sezonu chciałbym „zakręcić” się wokół ośmiu metrów.

Piotr Kuczek trener sekcji lekkiej atletyki KU AZS PWSZ Tarnów: gratuluję Mateuszowi medalu zdobytego w akademickim debiucie, ale również wszystkim zawodnikom sekcji, którzy walczyli o jak najwyższe miejsca mając świadomość, że walczą nie tylko o wynik indywidualny ale również drużynowy. Punkty zdobyte przez zespoły żeński i męski mogą decydować o kolejności na podium w klasyfikacji końcowej wyższych szkół zawodowych. Ciężka, całoroczna praca przyniosła efekty!

Wojciech Nowak Prezes AZS PWSZ Tarnów: srebro Mateusza ma podwójny historycznie wymiar. To nie tylko pierwszy medal Akademickich Mistrzostw Polski zdobyty przez lekkoatletę w klasyfikacji generalnej, ale również czwarty tegoroczny medal AMP. Nigdy wcześniej w historii Uczelni i Klubu nie udało się zdobyć w jednym roku akademickim aż czterech medali w klasyfikacji generalnej! To wspaniałe osiągnięcie, szczególnie cieszące w roku jubileuszowym. W tym roku bowiem KU AZS PWSZ Tarnów obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia.