Matura próbna z chemii

Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych
do sprawdzania swojego przygotowania do matury
z Katedrą Chemii PWSZ w Tarnowie

Matura z chemii to bardzo duże wyzwanie, a rok spędzony w klasie maturalnej to czas wielokrotnego sprawdzania przygotowania do tego egzaminu. W ramach kolejnych, nieustających powtórek i ćwiczeń wszystkich uczniów klas maturalnych zapraszamy do odwiedzania strony Katedry Chemii PWSZ w Tarnowie.

Strona ma charakter mobilizującego „kalendarza maturalnego”. Zagadnienia obowiązujące na maturze zostały podzielone na siedem jednostek  – na każdy miesiąc (od października do kwietnia) przewidziano zadania skoncentrowane tematycznie wokół kilku zagadnień.

Zadania typu maturalnego przygotowane przez nauczycieli akademickich Katedry Chemii pozwolą na bieżące sprawdzenie wiedzy, umiejętności projektowania doświadczeń czy analizy wyników. Rozwiązanie zadań będzie niewątpliwie cennym elementem próby generalnej przed egzaminem majowym.

 

Życzymy sukcesów i pozytywnych wrażeń!

Zestaw tablic do próbnych arkuszy maturalnych


Listopad

Klasyfikacja związków nieorganicznych.

zadania 1-2

zadania 3-4

odpowiedzi do zadań 1-2

odpowiedzi do zadań 3-4

 

Doświadczenia chemiczne, które warto znać:

#6 Spalanie siarki w tlenie. Właściwości SO2

 

W doświadczeniu przedstawiono otrzymywanie tlenu przez termiczny rozkład manganianu(VII) potasu, spalanie siarki w tlenie i reakcję powstałego tlenku siarki(IV) z wodą w obecności wskaźnika. 

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do