Inżynieria Materiałowa promuje swój kierunek

Podczas Dnia Otwartego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, który odbył się 29 marca 2019 r., swoją ofertę studiów prezentowała INŻYNIERIA MATERIAŁOWA INSTYTUTU POLITECHNICZNEGO.

O kierunku, jego specyfice, realizowanych w jego obrębie dwóch specjalnościach – „Technologie Materiałów” oraz „Inżynieria Materiałów Budowlanych z elementami Wzornictwa Przemysłowego” opowiadali studenci i wykładowcy Inżynierii Materiałowej. Można było dowiedzieć się jakie są kryteria naboru, jakie przedmioty realizowane są w ramach programu studiów, jak wyglądają praktyki zawodowe, jakie są perspektywy pracy po ukończeniu tego kierunku.

Na odwiedzających czekały liczne atrakcje, w tym prezentacja hali techniczno-laboratoryjnej, wybranych urządzeń znajdujących się na wyposażeniu Inżynierii Materiałowej. Zwiedzający mogli zobaczyć m.in. nowoczesny mikroskop polaryzacyjny, defektoskop ultradźwiękowy, mikrotwardościomierz i mikroskop metalograficzny oraz zapoznać się z ich działaniem, poznać ich praktyczne zastosowanie.

 

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do