Jednolity System Antyplagiatowy – zapisy na szkolenie

W czwartek, 7 lutego odbędzie się bezpłatne szkolenie dotyczące zasad działania Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA). Szkolenie przeprowadzi pracownik Ośrodka Przetwarzania Informacji, w którym powstał system.

Jednolity System Antyplagiatowy (JSA) to system wykorzystywany do sprawdzenia prac dyplomowych pod kątem plagiatu, przeznaczony do wsparcia pracy w weryfikacyjnej promotora (opiekuna) pracy. Jednolity System Antyplagiatowy jest udostępniany nieodpłatnie wszystkim uczelniom w Polsce.

Obowiązek sprawdzenia prac dyplomowych w Jednolitym Systemie Antyplagiatowym wprowadziła nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która weszła w życie dnia 25 czerwca 2016 roku.

Nowe przepisy wprowadzają obowiązek sprawdzania przez uczelnie pisemnych prac dyplomowych z wykorzystaniem JSA począwszy od roku akademickiego 2018/2019 (dotyczy prac dyplomowych z bieżącego roku akademickiego).

Osoby zainteresowane odbyciem szkolenia powinny rejestrować się TUTAJ.

Szkolenie odbędzie się w czwartek, 7 lutego 2019 r. w godz. godz. 9-13 w Auli C 017. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe.

Osoby które mają już założone konta w JSA, prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny z Markiem Niedzielą (m_niedziela@pwsztar.edu.pl, tel. 14 63 16 501).

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do