Koło naukowe ANGLISTÓW

rok akademicki 2017/2018:

 

Warsztaty z wymowy szekspirowskiej

W okresie od kwietnia do początku czerwca, a także w październiku 2018 roku członkowie Koła Naukowego Anglistów, oraz inni zainteresowani studenci filologii angielskiej PWSZ w Tarnowie uczestniczyli w warsztatach z wymowy XVI-wiecznej angielszczyzny.

Bazę teoretyczno-praktyczną ćwiczeń stanowiły publikacje tekstowe oraz nagrania audio i wideo autorstwa profesora Davida Crystala.

https://www.youtube.com/watch?v=eyc3q9vwhfQ

https://www.youtube.com/watch?v=gPlpphT7n9s

Materiały te służyły jako model i odniesienie do szczegółów dotyczących zrekonstruowanej wymowy angielskiej czasów dynastii Tudorów i ery elżbietańskiej. Profesor Crystal służył radą i uwagami dotyczącymi niektórych kwestii spornych i niejasności, chętnie odpowiadając na pytania i udostępniając materiały dźwiękowe dr Grzegorzowi Nawrockiemu prowadzącemu warsztaty.

Uczestnicy w liczbie około 12 osób podzieleni na nieco mniejsze grupy spotykali się w dźwiękoszczelnej sali laboratorium fonetycznego 1-2 razy w tygodniu ćwicząc dykcję, bazując na tekście ,,Króla Leara’’ autorstwa Williama Szekspira. Udział w warsztatach był elementem przygotowań do corocznego spektaklu Koła Anglistów planowanego na grudzień 2018.

„Echoes of Nativity”

W dniu 19 grudnia 2017r. w sali C017 odbyło się przedstawienie pt, „Echoes of Nativity” wystawione przez Koło Naukowe Anglistów. Po miesiącu intensywnych prób, studentom udało się przygotować recytację utworów poetyckich, która z pewnością wprowadziła wszystkich widzów w nastrój nadchodzących świąt. Każdy utwór pochodził z innego okresu, niósł ze sobą inne przesłanie, dlatego całe przedsięwzięcie wymagało od nas dużego zaangażowania. Koordynator koła dołożyła wszelkich starań, aby każda z prób była w pełni wykorzystana. Jedną z osób, która udzieliła naszym aktorom cennych wskazówek była Pani Małgorzata Piotrowicz, specjalista od ruchu scenicznego. Jej rady pomogły naszym studentom poczuć się swobodnie na scenie. Członkowie koła, którzy nie występowali na scenie, pomagali na wiele innych sposobów. Angażowali się w przygotowania poprzez tworzenie scenografii oraz szukanie odpowiednich kreacji dla aktorów. Sam występ przebiegł zgodnie z planem, a emocje towarzyszyły nam aż do momentu finałowego ukłonu. Z twarzy osób zasiadających na widowni dało się wyczytać szczere uśmiechy, którym towarzyszyły głośne oklaski. To właśnie reakcja obserwatorów dostarczyła nam ogromnej satysfakcji i motywacji do dalszych działań.

 

Opiekun Koła Naukowego Anglistów: dr Grzegorz Nawrocki

 

Sekcje KNA

Sekcja Creative Writing (The Storytellers) – opiekun: dr Shah Ahmed
Spotkanie koła naukowego – sekcja Creative Writing (The Storytellers)

Sekcja przekładoznawcza – opiekun: dr Jerzy Świątek


rok akademicki 2017/2018:
Zarząd Koła w roku akademickim 2017/2018:

Przewodniczący: Aleksandra Ambroży (a.ambrozy@op.pl)

Wiceprzewodniczący: Gabriela Dzik

Opiekun

dr Grzegorz Nawrocki (gr.nawrocki@gmail.com)

Sekcje

Sekcja literaturoznawcza – opiekun: dr Dominika Ruszkiewicz

Sekcja Creative Writing (The Storytellers) – opiekun: dr Shah Ahmed

Sekcja przekładoznawcza – opiekun: dr Jerzy Świątek


 

Przygotowania do świątecznego przedstawienia – „Dziewczynka z zapałkami”

Wzorem ubiegłych lat, grudzień w Kole Naukowym Anglistów upływa pod znakiem przygotowań do świątecznego przedstawienia. W tym roku planujemy wystawić „Dziewczynkę z zapałkami” („The Little Match Girl”) na podstawie baśni Andersena.

W dniu 25 listopada br. mieliśmy ogromną przyjemność gościć aktora – Pana Wojciecha Sukiennika na próbie naszego przedstawienia. Wojciech Sukiennik jest znany głownie z ról w serialach ,,Policjantki i policjanci” oraz „Szpital”. Rady aktora z doświadczeniem okazały się dla nas bezcenne. Pan Wojciech świetnie zna się na ruchu scenicznym; pełen zapału i pozytywnej energii uczył nas jak prawidłowo poruszać się na scenie i co robić by nadać odpowiedni charakter granej postaci. Dzięki jego bogatej wyobraźni nasza interpretacja nabrała głębi, a przedstawienie ma szansę okazać się dużo ciekawsze.

Występ planowany jest na 18 grudnia, godz. 11.00 (C017). Mamy nadzieję, że ciężka praca pod czujnym okiem dr Grzegorza Nawrockiego oraz dr Dominiki Ruszkiewicz zagwarantuje sukces „Dziewczynki z zapałkami” w naszej PWSZ.

kna (1) kna (2)

kna (3) kna (4)
kna (5) kna (6)
kna (9) kna (10)
kna (7) kna (8)


 

rok akademicki 2014/2015:
Storytellers- I semestr
Storytellers
Sekcja literaturoznawcza
Sekcja przekładoznawcza

Konferencja Studencka w NS 5_05_2015

Język 1

Język 2

Operation 1

Operation 2

Operation 3

Dzien Otwarty

Sir Gawain 1

Sir Gawain 2

Sir Gawain 3

Backstage 1

 

Backstage 2

 

Dzień Lingwisty 1

Dzień Lingwisty 2

Dzień Lingwisty 3

Opowieść Wigilijna 1

Opowieść Wigilijna 2

Konkurs

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do