Kolejna odsłona międzynarodowego projektu w PWSZ w Tarnowie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie bierze udział w międzynarodowym projekcie HEALINT (Erasmus+ Akcja 2). Jego głównym celem jest ustanowienie jednolitego systemu audytu placówek oferujących praktyki dla studentów w obszarze pielęgniarstwa.

Ostatnim działaniem realizowanym w ramach projektu przez Zakład Pielęgniarstwa IOZ PWSZ oraz Dział Współpracy z Zagranicą było pilotażowe badanie tzw. protokołu. Do udziału w nim zaproszono także studentów Pielęgniarstwa III roku studiów licencjackich oraz I roku studiów stacjonarnych II stopnia.

Osoby, które wzięły udział w pilotażu wyraziły swoje opinie na temat jasności języka, trafności tłumaczenia oraz przydatności tworzonego narzędzia, które służyć będzie do prowadzenia audytu placówek, w których odbywają się praktyki.

Jest to zwieńczenie pierwszego etapu projektu, który zakłada również opracowanie materiałów szkoleniowych dla celów przygotowania przyszłych audytorów dokonujących oceny miejsca praktyk studentów pielęgniarstwa, a w dalszej przyszłości stworzenie standardu ISO na bazie powstałego narzędzia.

Więcej na temat projektu można przeczytać TUTAJ.

Fot. Archiwum HEALINT

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do