Absolwent PWSZ w Tarnowie do bogatej kolekcji medal zdobytych podczas kolarskich Akademickich Mistrzostw Polski dołożył kolejny – brązowy. Michał Topór zajął trzecie miejsce w wyścigu indywidualnym na czas.

Złoto w tym wyścigu zdobył Stanisław Nowak z AWF Kraków, który wyprzedził Karola Ostaszewskiego z AWF Warszawa i właśnie Michała Topora. Pozostali zawodnicy KU AZS PWSZ uplasowali się na miejscach w drugiej dziesiątce: Albert Hudyka był 13, a Grzegorz Armatys zajął 19. miejsce w stawce aż 105 zawodników.

Mniej szczęścia mieli tarnowianie podczas wyścigu ze startu wspólnego. Michał Topór zajął w nim, najgorsze dla sportowca, miejsce 4., Albert Hudyka był 16, a Grzegorz Armatys 34.

To oznacza, że nasza drużyna nie powtórzyła wielkiego sukcesu sprzed roku, jakim było „złoto” w klasyfikacji zespołowej. Indywidualne osiągnięcia wystarczyły w tym roku na wysokie, aczkolwiek pechowe – miejsce 4.

– Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski zakończyły się dla mnie brązem w jeździe na czas, czwartym miejscem w wyścigu głównym. Do tego 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tegoroczna trasa nie była tym, co lubię, ale nie zmienia to faktu, że wygrali najsilniejsi – mówi Michał Topór, dla którego były to piąte AMP-y.

Kolekcja medali tej imprezy tarnowianina jest imponująca i liczy aż 8 krążków: 6 srebrnych, 1 brązowy, 1 złoty drużynowy. To świetny wynik, ale chętnie wymieniłbym kilka sreber na jedno indywidualne złoto, którego brakuje w mojej kolekcji – kończy Michał Topór.