To będzie ze wszech miar wyjątkowe wydarzenie. Już w czwartek, 23 stycznia 2020 r. w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert podczas którego zabrzmią największe przeboje Michaela Jacksona. Jazzowe aranżacje przygotowują studenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a imprezę przygotowują studenci II roku studiów magisterskich na kierunku Filologia polska. Bilety są jeszcze dostępne na stronie CSM.

Organizacja koncertu w ramach zajęć to pomysł mgr Agnieszki Kawy, prowadzącej przedmiot Zarządzanie instytucjami kultury. Szefowa CSM zaproponowała studentom poważne praktyczne wyzwanie, z którym mierzą się od kilku tygodni. – Studenci odpowiadają za wszystko. Część z nich zajmuje się kwestiami technicznymi, inni logistyką, kontaktem z artystami, a pozostali promocją, kolportażem i sprzedażą biletów. Oczywiście mają pełne wsparcie ze strony pracowników Centrum, ale większość zadań wykonują sami – podkreśla Agnieszka Kawa.

Wspólna organizacja koncertu jest możliwa dzięki umowie o współpracy między CSM a Wydziałem Humanistycznym PWSZ w Tarnowie. Studenci bardzo sobie chwalą tego typu działanie. – Wiadomo, że więcej zostanie w głowie gdy się czegoś samemu spróbuje. Mimo że zadanie nie należy do łatwych, to praca idzie zgodnie z planem – opowiadają studenci, którzy wybrali specjalność „menedżer i animator kultury”. – To wyzwanie pozwala też zrozumieć, jak wielką pracę trzeba wykonać, by przygotować ciekawe wydarzenie. Zdobyte w ten sposób umiejętności z pewnością nam się przydadzą w codziennej pracy już po zakończeniu studiów – dodają.

Keep the faith” to niezwykły koncert jazzowych opracowań największych hitów Michaela Jacksona. Artyści Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod dyrekcją Grzegorza Oliwy, przygotowali spektakularne aranżacje znanych i lubianych piosenek Króla Muzyki POP. Nowatorskie spojrzenie na utwory Jacksona pozwoli wszystkim widzom odkryć je na nowo, a jazzowe, elektryzujące aranżacje zapewnią niesamowite, muzyczne doznania. W repertuarze koncertu znajdują się tak wielkie hity, jak m.in.: „Billie Jean”, „We are The World”, „Man in The Mirror”, „Will You be there”, Thriller”, czy Black or white”.

Instrumentaliści: Bartłomiej Tyburowski, Jarosław Szajna, Przemysław Kuta,Bartłomiej Tarnawski, Łukasz Kuklewicz, Jakub Kozłowski, Michał Barszcz, Brajan Kokoszka, Adrian Łazarczyk, Mateusz Szkil, Kuba Krauz, Rafał Michna, Kuba Budzik, Eryk Malesa, Arkadiusz Rozmus, Natalia Jaworska, Wiktoria Bialic, Michał Matoga, Marek Kindrat, Szymon Kokoszka, Paweł Wajda, Maciej Jurczak, Piotr Rysz, Bartłomiej Longosz,

Wokaliści: Magdalena Białorucka-Ogorzelec, Valentyna Maslowska, Sylwia Łyko, Marek Filipiak, Ewa Siembida, Natalia Wojtas, Julia Honkisz, Oliwia Czubocha, Irena Kosińska, Weronika Pietranis, Marysia Kruczek, Katarzyna Motyka, Dominika Malec, Katarzyna Wnęk, Katarzyna Motyka, Sylwia Buchalska,

Dyrygentem chóru i jednocześnie prowadzącym będzie prof. dr hab. Grzegorz Oliwa.

Koncert odbędzie się w czwartek, 23 stycznia 2020 roku, początek o godz. 19. Bilety kosztują 20 zł (normalny) oraz 15 zł (ulgowy, grupowy). Można je kupić na stronie CSM.

Organizatorem koncertu jest Centrum Sztuki Mościce, a partnerami: Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydział Humanistyczny oraz Wydział Sztuki PWSZ w Tarnowie.

Fot. Archiwum WM UR i CSM