winieta_facebookPodczas wernisażu prac studentów Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie miała miejsce podwójna inauguracja: otwarcie Galerii Instytutu Sztuki oraz promocja pierwszego numeru czasopisma projektowo-artystyczno-kulturalnego „Linia Prosta”. Obu tych inauguracji przy obecności przedstawicieli Władz Uczelni i Instytutu Sztuki dokonał JM Rektor PWSZ w Tarnowie prof. dr hab. Stanisław Komornicki.

Galeria Instytutu to swobodna formuła pokazów prac studenckich w korytarzu II piętra budynku A. Serdecznie polecamy również pierwszy numer nowego i unikalnego w środowisku tarnowskim i Województwa pisma, gdzie zamieszczane będą interesujące teksty branżowe ze świata designu oraz wiele innych z szeroko rozumianego pola kultury i sztuki. Pismo współpracuje lub współpracować będzie stale z takimi instytucjami jak chociażby BWA w Tarnowie czy Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, nie zabraknie też sprawozdań z wyjazdów na różnego rodzaju targi, sympozja, prezentacji sylwetek interesujących osób, felietonów studenckich i wiele innych.

PWSZ w Tarnowie, publikując tego typu periodyk śmiało aspiruje w przyszłości do zabrania ważnego głosu w dyskursie o współczesności przez pryzmat organizacji ładu wizualnego oraz życia kulturalnego i artystycznego. Redakcja nie zamierza długo odpoczywać i zapowiada kolejny numer już wiosną.

Pismo rozprowadzane jest na terenie Uczelni oraz w instytucjach kultury miasta Tarnowa i Województwa Małopolskiego.

Całość pisma w wersji elektronicznej do zobaczenia tutaj:

Galeria zdjęć z wydarzenia autorstwa studenta Instytutu Sztuki Macieja Maziarki.