W dniach 23 – 24 października  2021 roku odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym  warsztaty weekendowe w obszarze chemia realizowane w ramach zajęć z Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – nowy model nauczania, dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty prowadzone były przez pracowników Katedry Chemii PWSZ w Tarnowie: dr Agatę Ladę,  dr inż. Piotra Niemca oraz dr Krzysztofa Kleszcza. W zajęciach uczestniczyli uczniowie szkół ponadpodstawowych
z Krakowa, Kęt oraz z Oświęcimia.

Były to pierwsze z kilku planowanych tej jesieni, w ramach projektu, warsztatów weekendowych. Podczas warsztatów uczniowie zwiedzili laboratoria chemiczne, w których prowadzone są zajęcia dla studentów Kierunku Chemia. Podczas zwiedzania wykładowcy Katedry Chemii zaprezentowali uczniom możliwości praktycznego zastosowania znajdującej się w nich aparatury. Program zajęć przewidywał szkolenie BHP, krótkie wprowadzające do zajęć, wykłady oraz eksperymenty, które uczniowie wykonywali samodzielnie pod opieką wykładowców. Nie zabrakło również czasu na naukowe dyskusje uczniów z wykładowcami Katedry Chemii.

W ramach projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – nowy model nauczania w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczynają się w tym tygodniu także wykłady on-line prowadzone przez pracowników Katedry Chemii.

Beneficjentem projektu jest Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, natomiast partnerem projektu – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

Katedra Chemii PWSZ w Tarnowie organizuje też szereg innych wydarzeń, na które zapraszamy zainteresowanych:

– Tarnowskie Piątki Chemiczne

https://pwsztar.edu.pl/instytut-matematyczno-przyrodniczy/chemia/tarnowskie-piatki-chemiczne/

– Matura próbna z chemii

https://pwsztar.edu.pl/instytut-matematyczno-przyrodniczy/chemia/matura-probna-chemii/

– Tarnowski Konkurs Chemiczny

https://pwsztar.edu.pl/instytut-matematyczno-przyrodniczy/chemia/tarnowski-konkurs-chemiczny/

Wróć do góry