Małopolska Noc Naukowców 2016 w Zakładzie Elektrotechniki

Pracownicy Zakładu Elektrotechniki oraz Studenci kierunku Elektrotechnika działający w Kole Naukowym Elektroenergetyków i Kole nr 6 Oddziału Tarnowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich włączyli się – jak co roku – w organizację kolejnej, dziesiątej – jubileuszowej już edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, która odbyła się w piątek 30 września 2016 r. Pokazy trwały od 17:00 do 22:00. Przybyli goście mieli okazję do zgłębiania tajników nauki i techniki.

W laboratorium Elektrotechniki (sala D05) można było uczestniczyć w eksperymentach i warsztatach stymulujących wyobraźnię małych naukowców, zobaczyć doświadczenia związane z elektrotechniką pozwalające poznać budowę i zasadę działania wielu elementów i układów spotykanych na co dzień, zapoznać się z drukarką 3D oraz innymi niestandardowymi technikami drukowania. Szczęśliwcy wydrukowali sobie zawieszkę do klucza w kształcie litery własnego imienia lub innego kształtu, zakładkę do książki, nadrukowali na piłeczce pingpongowej swoje imię, a po tablicy pisakiem zamiast nauczyciela tekst i grafiki malowało specjalnie urządzenie plotujące.

Główną atrakcją dla naszych gości okazał się transformator Tesli zasilany przez układ energoelektroniczny. Urządzanie za pomocą wyładowań odtwarzało wybrane melodie.

Pasjonaci wyścigów samochodowych mogli zająć miejsce w fotelu samochodowym i poczuć się jak kierowca rajdowy dzięki symulatorowi powstałemu w ramach pracy dyplomowej zrealizowanej w Zakładzie Elektrotechniki.

Zobacz też filmiki „Muzyczna Tesla”
Muzyczna Tesla_1
Muzyczna Tesla_2
Muzyczna Tesla_3
Muzyczna Tesla_4
Muzyczna Tesla_5

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do