Maltański MCAST teraz bliżej Tarnowa

Wspólne badania naukowe, rozwój czasopism uczelnianych oraz studenckie wyjazdy w ramach Programu Erasmus – to tylko niektóre z tematów omawianych podczas wizyty przedstawicieli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na Malcie.

W wizycie do zaprzyjaźnionej z PWSZ uczelni MCAST wzięli udział przedstawiciele Zakładu Elektroniki,Telekomunikacji i Mechatroniki: prof. dr hab. Andrzej Kołodziej, dr inż. Robert Wielgat oraz mgr inż. Maciej Witek. W trakcie pobytu zwiedzili specjalistyczne laboratoria oraz zapoznali się z pracami badawczo-rozwojowymi prowadzonymi w MCAST.

– Udało się nam także uczynić kolejne kroki w ramach współpracy w zakresie wspólnych badań naukowych nad systemami fotowoltaicznymi oraz rozwijania czasopism naukowych – relacjonuje dr inż. Rober Wielgat, Prorektor PWSZ ds Ogólnych.

Na Maltę może wybrać się niemal każdy zainteresowany student PWSZ w Tarnowie po spełnieniu określonych warunków. Tarnowska uczelnia ma podpisaną z MCAST umowę na wymianę studencką w ramach Programu Erasmus.

 

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do