Najważniejszy jest dobry pomysł, pracowitość, konsekwencja i… podejście do klienta. O tym, jak odnieść sukces prowadząc własną firmę studentom PWSZ w Tarnowie opowiadał Marcin Staniec. Jego firma zajmuje się udzielaniem płatnych korepetycji i całkiem dobrze sobie radzi na trudnym edukacyjnym rynku. Spotkanie zorganizowano w ramach „Kuźni biznesu”.

Gość spotkania ze szczegółami opowiedział o historii nie tylko obecnie prowadzonej firmy, ale i wcześniejszego przedsięwzięcia, którego nie udało mu się zrealizować.

– Myślałem o biznesie z wykorzystaniem drukarki 3D, ale pomysł ten nie zyskał akceptacji komisji przyznającej dotacje na założenie działalności gospodarczej. Wtedy wpadłem na pomysł założenia firmy udzielającej korepetycji – opowiadał.

Pomysł zyskał akceptacje, a pieniądze potrzebne na rozpoczęcie działalności Marcin Staniec „zdobył” w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Dużo miejsca podczas spotkania ze studentami gość poświęcił roli, jaką odgrywa w jego branży podejście do klienta i dostosowanie usług do jego wymogów. – Dokładna analiza rynku sprawiła, że oprócz tradycyjnych korepetycji prowadzimy także lekcje online o każdej porze dnia i nocy – mówił.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a studenci zadawali bardzo szczegółowe pytania dotyczące m.in. formy działalności gospodarczej, wysokości dotacji, składek ZUS, czy wydatków na reklamę.

Idea „Kuźni” zakłada zapraszanie zarówno „bardzo małych” przedsiębiorców z lokalnego rynku, którzy przeszli procedurę zakładania i prowadzenia firmy, jak i tych, którzy osiągnęli sukces w większym wymiarze.

Organizatorem spotkania byli: mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy, Koordynator ds. przedsiębiorczości akademickiej oraz SKN Manager.