Mateusz Różański potwierdził świetne przygotowanie do sezonu halowego! Student kierunku wychowanie fizyczne i lekkoatleta AZS PWSZ Tarnów wywalczył podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów w Toruniu złoty medal w konkursie skoku w dal!

Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka już w drugim skoku osiągnął odległość 7,80m, dającą mu prowadzenie w konkursie, którego nie oddał już do końca. Najbliżej tarnowskiego akademika skakał Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska), przedostatni skok na odległość 7,77m pozwolił mu uplasować się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajął Norbert Kański (AZS AWFiS Gdańsk) z wynikiem 7,70m. Ci interesujące, dla każdego z zawodników najdłuższa odległość w konkursie stała się nowym rekordem życiowym!

Konkurs skoku w dal był dla Mateusza podwójnie złoty, ponieważ jego wynik zagwarantował mu również tytuł mistrza Polski U23.