Muzyka w wykonaniu wspaniałej Sinfonietty Cracovii zabrzmi w niedzielę, 16 września w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Światowej sławy artyści wystąpią w szczytnym celu – wsparcia niepełnosprawnych podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, który po czterech dekadach opuścił Zbylitowską Górę i przeprowadził się do Dwudniaków.

SOSW w Zbylitowskiej Górze przez czterdzieści lat był „drugim domem” dla kilku pokoleń niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodziców. Olbrzymia wiedza, życzliwość i energia wychowawców ośrodka stanowiły wielkie wsparcie nie tylko dla podopiecznych, ale całych rodzin zmagających się z niepełnosprawnością najbliższych.

Po czterdziestu latach ośrodek został zmuszony do zmiany adresu. Dzięki wsparciu lokalnych samorządowców dzieci trafiły do nowej, pięknej siedziby w Dwudniakach w gminie Wierzchosławice. Dochód z niedzielnego koncertu zostanie przeznaczony m.in. na kontynuowanie przynoszących wspaniałe efekty zajęć z muzyko- oraz hipoterapii.

W pięknych wnętrzach Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zabrzmi wspaniały, jeszcze letni repertuar, na który złożą się m.in. najpiękniejsze tanga oraz utwory Antonia Vivaldiego. Koncert odbędzie się w niedzielę, 16 września, początek o godz. 19.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONCERCIE

Najpierw należy wpłacić cegiełkę-darowiznę na konto stowarzyszenia Prometeusz, które prowadzi OSW w Dwudniakach (numer poniżej). Minimalna kwota wpłaty to 100 zł, ale organizatorzy i podopieczni ośrodka liczą oczywiście na hojność darczyńców. Jedna cegiełka upoważnia do uczestniczenia w koncercie jedną osobę. Chcąc zarezerwować więcej miejsc – należy opłacić więcej cegiełek.

Po wpłaceniu cegiełek należy wysłać maila na adres: gimgora@wp.pl z informacją, ile miejsc chcecie Państwo zarezerwować. Następnie otrzymacie Państwo maila z potwierdzeniem i podziękowaniem.

• Nr konta: 67 10 20 4955 0000 71 02 0055 5425
  • Internet: strona Stowarzyszenia Prometeusz, Facebook, e-mail: gimgora@wp.pl
  • Biuro cegiełek: Witold Tadel – 606 764 841
  • Więcej informacji pod numerami tel: 509 387 906 lub 600 202 393.