Ostatnie dni roku szkolnego uczniowie kilku małopolskich szkół spędzili w Tarnowie uczestnicząc w Naukowych Warsztatach Letnich zorganizowanych w ramach Projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”. Niezwykle ciekawe zajęcie prowadzili z nimi dydaktycy i naukowcy z Zakładu Elektrotechniki oraz Elektroniki i Telekomunikacji Instytutu Politechnicznego PWSZ w Tarnowie.

Młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania związane m.in. z współczesnym wykorzystaniem Arduino, czy tworzeniem aplikacji z wykorzystaniem sterownika LOGO! Siemens. – Zagadnienia te poruszane są w ramach zajęć online, które są jedną z form kształcenia zawodowego uczniów w projekcie – tłumaczy mgr Grzegorz Aksamit, koordynator Projektu.

W warsztatach wzięli udział uczniowie z: Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie, Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Bochni oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Zajęcia były zwieńczeniem kończącego się roku szkolnego. Najlepsi uczestnicy otrzymali cenne nagrody. Tablety trafiły do: Konrada Sadowskiego z Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie i Jakuba Cabaja z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Bochni.

Dyski przenośne otrzymali: Mateusz Bil – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie, Patryk Kowal – Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie, Karol Makuchowski – Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Kamil Komoński – Zespół Szkół nr 1 im. St. Staszica w Bochni.

Nagrody wręczyli uczniom dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki oraz dr inż. Sebastian Bielecki, Dyrektor Instytutu Politechnicznego.

Już teraz zapraszam uczniów do wzięcia udziału w trzeciej edycji zajęć online i kolejnych edycjach warsztatów weekendowych i letnich. Rekrutacje do tych zajęć prowadzone są w szkołach, które przystąpiły do projektukończy Grzegorz Aksamit.

Wróć do góry