O „gazowym sukcesie” podczas Kuźni Biznesu

Jacek Okoński, prezes firmy Czakram był kolejnym gościem popularnego cyklu Kuźnia Biznesu. Przedsiębiorca w bardzo ciekawy sposób przedstawił swoją firmę i jej historię. Studenci biorący udział w spotkaniu zadawali tak wiele pytań, że spotkanie trwało dłużej niż zakładano.

Nie ma takiego pojęcia jak dobry i zły czas na rozpoczęcie działalności gospodarczej – przekonywał Jacek Okoński. – Znajomość branży, pasja oraz determinacja mogą zaowocować sukcesem w każdych warunkach – argumentował Prezes Czakramu – firmy, której początki sięgają 1993 roku. 26 lat temu był to niewielki warsztat montujący instalacje gazowe w Tarnowie. Już wtedy, firma postawiła na związek z potentatem z branży – M.T.M – BRC Gas Equipment, którego obecnie jedynym koncesjonariuszem w Polsce.

Po ponad ćwierć wieku Czakram zatrudnia ponad stu pracowników, ma 13 własnych hurtowni w największych aglomeracjach Polski, 14 przedstawicieli regionalnych, 3 własne serwisy, które oprócz funkcji usługowych testują wprowadzane na rynek prototypy i podzespoły, a ponadto sieć ok. tysiąca autoryzowanych zakładów montażowych w całej Polsce.

Firma jest także uznanym partner światowego lidera w produkcji samochodowych instalacji gazowych – firmy MTM oraz największego światowego producenta zbiorników autogazu firmy STAKO.

Spektakularne sukcesy i systematyczny rozwój przełożyły się na liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Medal Europejski dla Usług czy Gazelę Biznesu.

Kuźnia Biznesu to realizowane cyklicznie spotkania z przedsiębiorcami z regionu. W ich trakcie goście dzielą się ze studentami swoimi doświadczeniami w zakładaniu i prowadzeniu firmy. Kuźnię wymyśliła mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy, Koordynator ds. przedsiębiorczości akademickiej, a ostatnie spotkanie odbyło się przy wsparciu NZS PWSZ w Tarnowie, który realizuje projekt „Nic od nas bez nas” oraz SKN Manager.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do