Olbrzymie zainteresowanie konkursem czytelniczym

Za nami II etap pisemny regionalnego konkursu czytelniczego Czytam, znam rozumiem dla uczniów ze szkół regionu. Zainteresowanie zmaganiami okazało się bardzo duże. Do organizatorów wpłynęło ponad 600 zgłoszeń, a zadania konkursowe rozwiązywało ponad czterystu uczniów z osiemdziesięciu szkół.

Konkurs pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty organizują: Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza Oddział w Tarnowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z zainteresowania, jakie wzbudził nasz konkurs w tym roku. Doda, że do drugiego etapu zakwalifikowało się 120 uczniów z ok. 60 szkół – mówi Marta Mikosińska, prezes Towarzystwa Literackiego. – Jest to znakomity przykład współpracy uczelni ze szkołami w duchu partnerstwa edukacyjnego – dodaje.

Uczestnicy zmagań mogli ponadto wysłuchać wykładu prof. Jadwigi Kowalikowej, który wprowadzał uczniów w świat akademicki, w język nauki i przygotowywał do dalszych etapów konkursu.

Regionalny finał zaplanowano na środę, 6 marca. Będzie mieć on formę eliminacji ustnych, a w komisji zasiądą wykładowcy PWSZ i nauczyciele tarnowskich szkół (członkowie TLiAM). Tego samego dnia, o godz. 14, odbędzie się uroczyste zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do