Pachnąca praktyka studentki Chemii

Studenci Chemii PWSZ w Tarnowie zakończyli właśnie praktyki zawodowe. Odbywali je w kilku firmach i przedsiębiorstwach z regionu. Jedno z nich było zupełnie wyjątkowe. Mowa o firmie Mydło Stacja z Szalowej. Warunki w jakich odbywały się praktyki hospitowała dr Agata Lada, kierownik Katedry Chemii.

Właścicielką Mydło Stacji jest Wiktoria Mucha, która produkuje naturalne kosmetyki, prowadzi bloga, jest także autorką książki „Kosmetyki naturalne dla Ciebie”. – Produkcja kosmetyków to nie tylko jej praca, ale również pasjonująca podróż, w która zechciała zabrać naszą studentkę. Podczas praktyk miała ona okazję zapoznać się z metodami produkcji: hydrolatów, mydeł, peelingów, dezodorantów i esencji do twarzy. Poznała surowce jakie wykorzystuje się przy produkcji naturalnych kosmetyków – opowiada dr Lada.

Praktyki zawodowe umożliwiają studentom chemii wykorzystanie i poszerzenie wiedzy zdobytej na uczelni. Są również świetną okazją do nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą i nabywania kompetencji zawodowych. W bieżącym roku akademickim studenci PWSZ odbywali je m.in. w: Tarnowskich Wodociągach, Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku, Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej, firmie Baulab, a także we wspomnianej Mydło Stacji w Szalowej.

Dodajmy na koniec, że jeszcze do 2 października trwa rekrutacja na studia w PWSZ w Tarnowie. Wszelkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do