Pekin 2008 – nieobiektywna relacja uczestnika
W dniu 3 października 2008 r. (piątek) o godz. 16.00 w Auli PWSZ w Tarnowie odbyło się otwarte spotkanie z J.M. Rektorem prof. dr. hab. Stanisławem Komornickim „Pekin 2008 – nieobiektywna relacja uczestnika”.

Prof. dr hab. Stanisław Komornicki – Rektor tarnowskiej PWSZ – jest jedynym Polakiem członkiem Komisji Arbitrów Międzynarodowej Federacji Wioślarstwa (FISA). Na Olimpiadzie w Pekinie pełnił rolę członka jury d’appel tzn. nadzorował prace bezpośredniego jury.

W trakcie spotkania podzielił się swoimi wrażeniami z Igrzysk jak i samego pobytu w Chinach. Pracownicy i studenci Uczelni wysłuchali niezmiernie ciekawych opowieści o tym jak wyglądały Igrzyska Olimpijskie z perspektywy sędziego oraz zwykłego widza, a także obejrzeli zdjęcia przedstawiające areny zmagań sportowych czy zwykły dzień w Pekinie. J.M. Rektor zaprezentował również pamiątkowy medal, który otrzymują uczestnicy Igrzysk.

Warto wspomnieć, że dużym zainteresowaniem cieszyła się internetowa relacja z tego spotkania, dostępna „na żywo” za pośrednictwem strony www Uczelni.

Zobacz film nr 1 ze spotkania >>>
Zobacz film nr 2 ze spotkania >>>