Sukcesem zakończył się udział Michała Topora, studenta kierunku automatyka i robotyka Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim.

Reprezentant KU AZS PWSZ zdobył dwa srebrne medale w klasyfikacji generalnej wyścigu indywidualnego na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego. Jest to pierwszy w historii Uczelni student, który podczas jednych zawodów mistrzowskich zdobył dwa „duże” medale AMP!

W tym roku miejscem rywalizacji studentów szkół wyższych z całej Polski był Ogrodzieniec. W pierwszym dniu zmagań walczono o medale w wyścigu indywidualnym na czas. Rezultat osiągnięty przez tarnowskiego akademika uplasował go ostatecznie na 2. pozycji i zapewnił akademickie wicemistrzostwo Polski.

Dobry występ pierwszego dnia gwarantował korzystną sytuację podczas wyścigu ze startu wspólnego. Michał wykorzystał szansę i w wyścigu na dystansie 25 kilometrów ponownie zajął drugą pozycję, choć nie ukrywał, że liczył w tym wyścigu na tytuł mistrzowski.

Był apetyt na więcej i była szansa na jeden medal złoty. Ale dwukrotnie zdobyłem srebro i należy się z tego cieszyć. Akademickie Mistrzostwa Polski to impreza wyjątkowa, startowało ponad 150 mężczyzn, z czego tylko 20 przejechało wyścig bez zdublowania. Wymijanie kolegów, którzy sobie słabiej radzili na trasie było sporym problemem. Ale taka jest specyfika tej imprezy, wszyscy rywalizujemy o jak najlepszy wynik, zarówno ci, którzy jeżdżą profesjonalnie jak i ci, którzy rower wyciągają okazjonalnie – komentował po zawodach.

.

Z sukcesu tarnowskiego akademika zadowolony jest również Prezes AZS PWSZ Tarnów Wojciech Nowak. To historyczne osiągnięcie dla naszej Uczelni i Klubu. Po raz pierwszy reprezentantowi tarnowskiej PWSZ udało się zdobyć dwa medale AMP w klasyfikacji generalnej podczas jednej imprezy. To już trzeci medal AMP Michała, trzecie wicemistrzostwo. Gratulując mu tego niezwykle cennego osiągnięcia życzę sportowego spełnienia i  zdobycia tytułu akademickiego mistrza Polski w przyszłym roku.

Michał Topór, zawodnik Superior Zator, traktował start w zawodach akademickich również jako test formy przed rywalizacją wyczynową. – Celem sezonu są mistrzostwa Polski oraz następujące po nich mistrzostwa Europy i Świata. Ostatnie wyścigi pokazują, że z moją formą jest bardzo dobrze, wyniki pokazują, że jak mówimy w kolarstwie – jest z czego jechać, jest noga – cieszy się student tarnowskiej PWSZ.

Foto z zawodów: www.sportzator.com