Każdy polski student może skorzystać z terapii online i wziąć udział w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Tak wygląda nowa inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który przygotował akcję „Strefa komfortu PSRP”. Projekt dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Z porad i wsparcia można skorzystać na wiele sposobów – poprzez udział w warsztatach, coaching, a także terapię online. Miejsce odbywania terapii nie ma takiego znaczenia jak jakość, a w terapii najważniejsza jest relacja pacjent-terapeuta, zaufanie i praca własna pomiędzy sesjami – przekonuje Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzięki projektowi „Strefa komfortu PSRP” student może poznać odpowiedzi na nurtujące pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego.

Strona internetowa akcji wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl będzie źródłem wiedzy na temat zdrowia psychologicznego. Przez stronę internetową studenci będą mogli zapisać się na e-wizytę u psychoterapeuty i skonsultować się online. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i zapewniające anonimowość. Dodatkowo na stronie zostanie opublikowana mapa, która wskaże miejsca wsparcia, w których studenci będą mogli szukać pomocy.

Kontakt: wsparciepsychologiczne@psrp.org.pl.

Strona akcji na Facebooku
Serwis akcji „Strefa komfortu PSRP”

Na podstawie informacji MNiSW.