Prace dyplomowe we współpracy z biznesem

Za nami kolejne obrony prac licencjackich powstałych w ścisłej współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Dwie absolwentki studiów na kierunku Chemia pisały je pod opieką Kierownik Laboratorium Badania Wody i Ścieków Tarnowskich Wodociągów. Opiekun naukowa uczestniczyła w zakończonych sukcesem obronach.

Katedra Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie od lat współpracuje z Tarnowskimi Wodociągami. Dzięki temu studenci mogą podnosić swoją wiedzę korzystając z doświadczenia pracowników tej spółki. Z tej możliwości skorzystały m.in. Weronika Zaucha i Paulina Bożek. Promotorem ich prac była dr Agata Lada z Katedry Chemii, a opiekunem naukowym mgr inż. Katarzyna Szczepanek, wspomniana Kierownik Laboratorium Badania Wody i Ścieków Tarnowskich Wodociągów.

Możliwość pisania prac dyplomowych pod opieką pracowników firm z regionu to nie jedyna korzyść jaką odnoszą studenci. W trakcie nauki mogą bowiem odwiedzać fabryki, zakłady i przedsiębiorstwa, czy odbywać w nich praktyki zawodowe co podnosi poziom ich wiedzy i przygotowania do wejścia na rynek pracy.

– Lista naszych partnerów jest długa. Każdego roku część prac licencjackich jest realizowana z podmiotami zewnętrznymi. Współpracujemy w tym zakresie nie tylko z Tarnowskimi Wodociągami, ale także m.in. Grupą Azoty, czy firmą Becker – wyjaśnia dr Agata Lada.

Dodajmy, że pierwsza tura rekrutacji na studia w PWSZ w Tarnowie potrwa do 18 sierpnia. Druga planowana jest w dniach 21 września – 2 października. Szczegóły na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do