Wieloletni zawodnik, trener i dydaktyk Katedry Wychowania Fizycznego Wydziału Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie został uhonorowany Brązową Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przemysław Markowicz w 2017 roku poprowadził drużynę szczypiornistów KU AZS PWSZ do największego sukcesu w uczelnianej historii tej dyscypliny, jaką był brązowy „duży” medal Akademickich Mistrzostw Polski i miano trzeciej drużyny akademickiej w kraju.

Karierę zawodniczą Markowicz rozpoczął w drużynach juniorskich Unii Tarnów w 1985 roku. W sezonach 1991/92 oraz 1993/94, już z seniorami, występował na parkietach I ligi, a warto pamiętać, że wtedy była to najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce.

W 1996 roku rozpoczął przygodę trenerską, jako II szkoleniowiec Unii.

Nieprzerwanie od 2007 roku prowadzi sekcję piłki ręcznej mężczyzn KU AZS PWSZ w Tarnowie. W tym czasie drużyny pod jego wodzą osiągały duże sukcesy. Najważniejsze to:

• 2010 – Kalisz – Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Brązowy medal w typach uczelni Wyższe Szkoły Zawodowe (WSZ)

• 2011 – Leszno – Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Lesznie. Brązowy medal w typach uczelni Wyższe Szkoły Zawodowe (WSZ)

• 2012 – Zielona Góra – Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Zielonej Górze. Brązowy medal w typach uczelni Wyższe Szkoły Zawodowe (WSZ)

• 2017 – Warszawa – Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Warszawie. Duży brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski.

Odznaczenie zostało wręczone w weekend, podczas rozgrywanego w hali PWSZ finału Mistrzostw Polski Juniorów.