Dr n. med. Wanda Półtawska była gościem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły przyjechała do Tarnowa z okazji uczelnianych obchodów Dnia Jana Pawła II.

Ponad 60 lat temu jako młoda kobieta, była więźniarka obozu w Ravensbrück, podeszła do konfesjonału Karola Wojtyły w bazylice Mariackiej w Krakowie. Szybko zostali przyjaciółmi. Połączyła ich niezwykła duchowa i intelektualna więź. Wielu twierdzi, że Wanda Półtawska stała się z czasem jedną z najbardziej wpływowych osób w otoczeniu Jana Pawła II – miała współtworzyć encykliki, inspirować papieską teologię ciała i wpływać na personalne roszady w polskim Kościele. – czytamy o dr Półtawskiej w wydanej w 2017 r. przez Wydawnictwo WAM biografii autorstwa Tomasza Krzyżaka.

Wykład dr n. med. Wandy Półtawskiej zatytułowany „Personalizm w nauczaniu Jana Pawła II” odbył się 12 listopada w uczelnianej Auli.