Właśnie ukazała się książka „Dydaktyka wyższej szkoły zawodowej” przygotowana przez zespół pracujący w ramach projektu finansowanego z tzw. grantów wewnętrznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Publikacja autorstwa: dr Krystyny Choińskiej, prof. dr hab. Jadwigi Kowalikowej oraz dr hab. Małgorzaty Pachowicz, prof. PWSZ doczekała się już nawet pierwszych, bardzo pochlebnych recenzji. Projektem, w ramach którego powstała publikacja, kierowała prof. Jadwiga Kowalikowa.

W publikacji znalazły się zarówno rozważania teoretyczne nawiązujące do aktualnej wiedzy, jak i analizy wyników poczynionych obserwacji.

Tekst książki, Krystyny Choińskiej, Jadwigi Kowalikowej i Małgorzaty Pachowicz, jak przekonuje jego lektura, jest plonem głębokich studiów, przemyśleń i rozległej erudycji autorek na temat współczesnej dydaktyki nie tylko w szkole wyższej. (…) Stwierdzam, iż stanowi ona ważne rozwiązanie podjętego problemu naukowego. Opublikowanie będzie zapewne interesującą ofertą dla dydaktyków (nauczycieli) różnych etapów kształcenia, także dla metodyków różnych przedmiotów i studentów. Jest to potrzebny i ciekawy tekst o miejscu dydaktyki w polskich szkołach i uczelniach wyższych w XXI wieku, uwzględniający zmieniającą się rzeczywistość: sytuację kulturową i komunikacyjną.” – czytamy w recenzji autorstwa dr hab. Krystyny Gąsiorek-Polak, prof. UP.

Tytuł projektu: „Dydaktyka wyższej szkoły zawodowej” (numer projektu BAD-014/2017)

Projekt realizował zespół w następującym składzie:

  • kierownik projektu – prof. dr hab. Jadwiga Kowalikowa,
  • wykonawcy projektu – dr hab. Małgorzata Pachowicz, prof. PWSZ i dr Krystyna Choińska.

Projekt był realizowany w Instytucie Humanistycznym, Zakładzie Filologii Polskiej (obecnie na Wydziale Humanistycznym, w Katedrze Filologii Polskiej).

Czas realizacji projektu: od 20 XII 2017 r. do 20 grudnia 2018 r., przedłużony do czerwca 2019 r.

Równie pochlebne recenzje zbiera tymczasem inna książka pod redakcją dr hab. Małgorzaty Pachowicz i dr Krystyny Choińskiej. Mowa o publikacji „Język nam dano jako dar nieba”, która została wydana z okazji jubileuszu 60-lecia pracy prof. dr. hab. Aleksandra Wilkonia. Tekst opublikowano w Poradniku językowym – periodyku Towarzystwa Kultury Języka. Można go przeczytać TUTAJ.

Wróć do góry