PWSZ w Tarnowie najlepsza w kraju – trzeci rok z rzędu!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie znów jest najchętniej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce. Potwierdzeniem jest oficjalny komunikat Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowany właśnie na stronach resortu. Tarnowska PWSZ na szczycie zestawienia znalazła się trzeci rok z rzędu!

Zgodnie z „Informacją o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/18” Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie może pochwalić się najlepszymi wynikami naboru spośród wszystkich polskich wyższych szkół zawodowych. W tym roku do grona studentów, świętującej jubileusz 20-lecia, Uczelni dołączyło 1606 studentów. Druga w zestawieniu PWSZ w Białej Podlaskiej przyjęła ich o ponad trzystu mniej.

– Wyniki bardzo nas cieszą, bo osiągnąć taki rezultat trzy lata z rzędu nie jest łatwo. To potwierdzenie tego, że nowe kierunki, które proponujemy absolwentom szkół ponadgimnazjalnych i średnich są przez nich bardzo dobrze przyjmowane. Zresztą podobnie jak i inne z oferty dydaktycznej Uczelni – mówi Rektor, dr hab. inż Jadwiga Laska, prof. PWSZ w Tarnowie.

Kluczowe wydaje się wsłuchiwanie w rynek pracy i wnikliwa analiza jego potrzeb. Uruchomienie nowego kierunku nie jest sprawą łatwą i musi być poprzedzone takim rozpoznaniem oraz oczywiście bardzo wytężoną, wielomiesięczną pracą zespołów specjalistów za to odpowiedzialnych – dodaje dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds Studenckich i Dydaktyki.

A nowości w tym roku rzeczywiście nie brakowało. 19. rok istnienia Uczelnia „zamknęła” mając w ofercie 19 kierunków, w tym trzy nowe: Pracę socjalną, Automatykę i robotykę oraz Fizjoterapię realizowaną w ramach jednolitych, pięcioletnich studiów magisterskich.

20. rok działalności rozpoczął się dwa miesiące temu, a PWSZ już informuje o kolejnym nowym kierunku, który zyskał pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 20. kierunkiem dostępnym w Tarnowie będzie Mechatronika, realizowana w ramach studiów pierwszego stopnia. Nabór na ten kierunek odbędzie się wiosną 2018 roku.

Warto dodać, że tarnowska Uczelnia trzy razy z rzędu zajęła trzecią lokatę w rankingu Perspektyw wśród Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, będąc jednocześnie liderem zestawienia w kategorii Prestiż.

Obecnie w najchętniej wybieranej PWSZ w kraju studiuje ok. czterech tys. młodych ludzi.

Zgodnie z informacją MNiSW w Polsce studia w tym roku rozpoczęło 429 114 osób. Najpopularniejszymi kierunkami były: Informatyka, Zarządzanie, Psychologia, Ekonomia, Prawo, Automatyka i robotyka, Finanse i rachunkowość, Filologia angielska, budownictwo oraz Pedagogika.

„Informacja o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/18” została opracowana przez Departament Szkolnictwa Wyższego MNiSW, na podstawie danych z uczelni zamieszczonych w Zintegrowanym Systemie Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-on.

Fot.  archiwum (1), UMWM/Michał Skowronek (2)

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do