Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie znów jest najchętniej wybieraną przez studentów uczelnią tego typu w Polsce! Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „O wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021” nasza Uczelnia wyprzedziła drugą w zestawieniu PWSZ w Białej Podlaskiej. Na czele jesteśmy szósty rok z rzędu!

W trakcie tegorocznego naboru w elektronicznym systemie rekrutacji na studia, chęć rozpoczęcia nauki w Tarnowie wyraziło 2177 osób. Ostatecznie na studia wszystkich typów zapisały się 1544 osoby. Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi w PWSZ w Tarnowie były: Pielęgniarstwo (296 osoby), Administracja (280), Ekonomia (177), Filologia angielska (117), Informatyka (112), Fizjoterapia (80) i Wychowanie fizyczne (67).

– To bardzo dobra dla nas informacja, szczególnie w roku, który postawił przed nami niezwykle trudne wyzwania. Dziękuję wszystkim studentom, którzy nam zaufali i swoją przyszłość związali z PWSZ w Tarnowie. Cieszę się, że nasza, systematycznie rozbudowywana oferta dydaktyczna, znajduje uznanie młodych ludzi – mówi dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni, Rektor PWSZ.

 

O jakości oferty PWSZ w Tarnowie sporo mówi fakt, że w gronie 13 najpopularniejszych kierunków w Polsce aż pięć można studiować w Tarnowie (Informatyka, Ekonomia, Filologia Angielska, Administracja, Fizjoterapia).

Uczelnia oferuje obecnie 21 kierunków studiów, z czego na 9 można zdobyć tytuł magistra. – W tym zakresie nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Pracujemy nad tym, aby już niebawem móc zaprezentować zupełnie nowe kierunki i specjalności – dodaje prof. Kołpa.

Zgodnie z informacją MNiSW studia w polskich uczelniach rozpoczęło w tym roku 428 609 osób. Najwięcej chętnych w przeliczeniu na jedno miejsce starało się o przyjęcie na: Inżynierię internetu rzeczy (ponad 29 osób na miejsce), Orientalistykę – koreanistykę (ponad 24 osoby), Komunikację wizerunkową (ponad 19), Orientalistykę – japonistykę (ponad 16), Mechanikę i projektowanie maszyn (ponad 12).

Informację o wynikach rekrutacji na studia w roku akademickim 2020/2021 opracowano w Departamencie Szkolnictwa Wyższego MNiSW na podstawie danych przekazanych przez uczelnie w sprawozdaniu EN-1 do Zintegrowanego Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-on.

Wróć do góry