Rekordowo długo – aż do 17 września potrwa rekrutacja dodatkowa na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Najchętniej wybierana uczelnia zawodowa w Polsce wydłużyła w tym roku jej termin, aby ułatwić nabór wszystkim zainteresowanym. Dodatkowo absolwenci szkół średnich mogą zapisywać się na dwa nowe kierunki w ofercie PWSZ – położnictwo oraz chemię stosowaną inżynierską. Podobnie jak w przypadku rekrutacji podstawowej nabór odbywa się drogą elektroniczną poprzez system Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK).

Zapraszam wszystkich absolwentów do naszej Uczelni. Jestem pewna, że Wasz wybór będzie trafiony. Nasza oferta dydaktyczna jest niezwykle ciekawa i obszerna, a to nie jedyny atut, który sprawia, że od sześciu lat jesteśmy najchętniej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce – mówi Rektor PWSZ, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni. – Inne to m.in.: przyjazny system stypendialny, wspaniała kadra, piękny, nowoczesny kampus z krytą pływalnią, halą sportową czy doskonale wyposażone sale wykładowe, ćwiczeniowe i laboratoryjne. Jeśli dodamy do tego możliwość zagranicznych wyjazdów, czy uprawiania sportu na najwyższym poziomie oraz własny Dom Studenta, to oferta jest kompletna – przekonuje Rektor Kołpa.

Rekrutacja w tarnowskiej PWSZ od lat prowadzona jest poprzez stronę kandydat.pwsztar.edu.pl w ramach systemu Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów. – Strona ta prowadzi każdego kandydata za rękę – od założenia konta i pierwszego logowania przez cały proces naboru, aż do informacji o jego efektach – tłumaczy dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki PWSZ, Przewodnicząca Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Wpisy na listy studentów po rekrutacji dodatkowej odbędą się w dniach od 27 do 30 września.

Na wspomnianej stronie kandydat.pwsztar.edu.pl  znaleźć można komplet informacji dotyczących naboru, a także pełną ofertę Uczelni. Dodatkowo, od 9 sierpnia do 17 września, codziennie w godzinach od 10 do 14, na Uczelni działać będzie stacjonarny punkt informacji dla kandydatów (Budynek A), w którym również będzie można załatwić wszystkie formalności.

O przyjęciu na studia decydują wyniki uzyskane na maturze. Tegoroczny regulamin rekrutacyjny, podobnie jak w roku ubiegłym nie przewiduje egzaminów wstępnych – dodaje dr Małgrzata Martowicz.

Studentów (przyszłych i obecnych kształcących się na studiach licencjackich) ucieszy z pewnością fakt, że PWSZ oferuje już 9 kierunków, na których można uzyskać tytuł magistra (administracja, ekonomia, praca socjalna, filologia polska, pedagogika, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne, technologia chemiczna – wszystkie II stopnia, fizjoterapia – jednolite magisterskie).

Dodajmy, że opłata rekrutacyjna na wszystkich kierunkach wynosi w tym roku 85 zł. – Jej wysokość nie zależy od Uczelni i regulowana jest rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki – tłumaczy dr Małgorzata Martowicz.

Regulamin postępowania rekrutacyjnego

OFERTA DYDAKTYCZNA PWSZ W TARNOWIE

• Administracja (stacjonarne i niestacjonarne)

• administracja bezpieczeństwa wewnętrznego

• administracja międzynarodowa i unijna z językiem francuskim

• administracja publiczna (I i II stopień)

• Automatyka i robotyka (stacjonarne)

• Chemia (stacjonarne i niestacjonarne)

• chemia medyczna

• chemia stosowana

• chemia żywności

• ratownictwo chemiczne

• kontrola jakości w chemii

• Chemia stosowana (studia inżynierskie)

• Ekonomia (stacjonarne i niestacjonarne)

• ekonomika turystyki i hotelarstwa

• finanse przedsiębiorstw

• ekonomia menedżerska (II stopnia)

• Elektronika i telekomunikacja (stacjonarne)

• Elektrotechnika (stacjonarne)

• Filologia (stacjonarne i niestacjonarne)

• filologia angielska

• filologia germańska

• filologia romańska

• Filologia polska (stacjonarne i niestacjonarne)

• twórcze pisarstwo (I i II stopień)

• menedżer i animator kultury (I i II stopień)

• komunikowanie medialne – słowo, tekst i obraz (I stopień)

• komunikowanie wizerunkowe: promocja, reklama i public relations (II stopień)

• nauczycielska (I i II stopień)

• Fizjoterapia (stacjonarne jednolite studia magisterskie)

• Grafika (stacjonarne)

• grafika projektowa

• Informatyka (stacjonarne)

• Inżynieria materiałowa (stacjonarne)

• technologia materiałów

• inżynieria materiałów budowlanych z elementami wzornictwa przemysłowego

• Kosmetologia – pod warunkiem uzyskania zgody z MEiN

• Matematyka (stacjonarne)

• matematyka finansowa i aktuarialna

• matematyka stosowana

• matematyka z informatyką w finansach

• Mechatronika (stacjonarne)

• Ochrona Środowiska (stacjonarne)

• odnawialne źródła energii, gospodarka odpadami i ochrona powietrza

• ochrona i gospodarowanie zasobami przyrody

• Pedagogika (stacjonarne i niestacjonarne, II stopień)

• Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite magisterskie – pod warunkiem uzyskania zgody MEiN)

• Pielęgniarstwo (I, II stopnia, pomostowe, stacjonarne i niestacjonarne)

• Położnictwo (I stopnia, stacjonarne)
  • Praca socjalna (I, II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne)

• Technologia chemiczna (studia stacjonarne II stopnia)

• Wychowanie fizyczne (I, II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne)

• gimnastyka korekcyjna z odnową biologiczną

• instruktor sportu

• edukacja dla bezpieczeństwa

• Wzornictwo (stacjonarne)

• projektowanie form przemysłowych

• projektowanie komunikacji wizualnej

Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej PWSZ w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.