Rekrutacja dodatkowa na studia w PWSZ w Tarnowie

Osoby, które chcą od października rozpocząć studia w najchętniej wybieranej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Polsce dostaną taką szansę. Rekrutacja dodatkowa na studia w PWSZ w Tarnowie rozpocznie się w poniedziałek, 2 września i potrwa do piątku, 13 września 2019 roku. Rekrutacja odbywać się będzie na takich samych zasadach jak podczas naboru podstawowego. Pełna lista dostępnych kierunków – poniżej.

Absolwenci szkół średnich mogą w trakcie naboru dodatkowego wybierać spośród 21 kierunków i 35 specjalności na studiach: licencjackich, inżynierskich i magisterskich (uzupełniających – II stopnia oraz jednolitych). Bardzo ciekawą propozycją jest możliwość podjęcia studiów dualnych na kierunkach Elektronika i Telekomunikacja oraz Mechatronika, a także studiów II stopnia na kierunkach Wychowanie fizyczne i Pedagogika. Poszerzenie oferty dydaktycznej oznacza, że w PWSZ można zdobyć tytuł magistra już na sześciu kierunkach.

Rekrutacja dodatkowa potrwa w tym roku od 2 do 13 września i prowadzona będzie poprzez stronę kandydat.pwsztar.edu.pl, gdzie znaleźć można komplet informacji dotyczących naboru, a także pełną ofertę uczelni.

– Przepisy nowej ustawy oraz nasz regulamin rekrutacyjny umożliwiają nam przeprowadzenie dodatkowego naboru. Przygotowaliśmy dodatkowe miejsca na studia i już czekamy na wszystkich chętnych. Proszę pamiętać, że zgodnie z przepisami, po 13 września, nie będzie już możliwości rekrutacji na studia w roku akademickim 2019/2020 – wyjaśnia Prorektor ds Studenckich i Dydaktyki, dr Małgorzata Martowicz.

O przyjęciu na studia decydują wyniki uzyskane na maturze. Jedynie na kierunkach artystycznych przewidzieliśmy egzamin wstępny. Być może będzie on konieczny także na kierunkach: Wychowanie fizyczne i Pielęgniarstwo (studia II stopnia). To zależy jednak od liczby kandydatów – dodaje dr Martowicz.

Studentów (przyszłych, jak i obecnych kształcących się na studiach licencjackich) ucieszy z pewnością fakt, że PWSZ oferuje już sześć kierunków, na których można uzyskać tytuł magistra.

Pierwszym instytutem uczelni, oferującym taką możliwość na wszystkich kierunkach jest Instytut Ochrony Zdrowia. – W ramach naszego Instytutu funkcjonują trzy kierunki: Pielęgniarstwo, Fizjoterapia oraz Wychowanie Fizyczne. Naukę na każdym z nich można zakończyć zdobyciem tytułu magistra – mówi dr Mariusz Pociecha, dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia.

Pozostałe „magisterskie” kierunki to: Filologia polska i Pedagogika w Instytucie Humanistycznym oraz Administracja w Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym.

Czekamy wciąż na pozytywną decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odnośnie uruchomienia studiów jednolitych magisterskich na Pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej – dodaje dr Wanda Kulesza, kierownik Zakładu Pedagogiki PWSZ.

Dodajmy, że opłata rekrutacyjna wynosi w tym roku 85 zł. Wyjątkiem są studia w Instytucie Sztuki, gdzie kandydaci za przystąpienie do egzaminu muszą zapłacić 150 zł oraz kierunki objęte egzaminem wstępnym, gdzie opłata wynosi 100 zł. – Wysokość opłat od tego roku regulowana jest rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i uczelnie nie mają na nią wpływu – tłumaczy dr Martowicz.

OFERTA DYDAKTYCZNA PWSZ W TARNOWIE

• Administracja

• administracja bezpieczeństwa wewnętrznego

• administracja międzynarodowa i unijna z językiem francuskim

• administracja publiczna (I i II stopień)

• Automatyka i robotyka

• Chemia

• chemia medyczna

• chemia stosowana

• chemia żywności

• ratownictwo chemiczne

• Ekonomia

• ekonomika gospodarki żywnościowej

• ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim

• finanse przedsiębiorstw

• Elektronika i telekomunikacja

• Elektrotechnika

• Filologia

• filologia angielska

• filologia germańska

• filologia romańska

• Filologia polska

• twórcze pisarstwo (I stopień)

• menedżer i animator kultury (I i II stopień)

• komunikowanie medialne – słowo, tekst i obraz (I stopień)

• język obcy (angielski lub francuski lub niemiecki) w praktyce zawodowej (II stopień)

• komunikowanie wizerunkowe: promocja, reklama i public relations (II stopień)

• nauczycielska (I i II stopień)

• Fizjoterapia (jednolite studia magisterskie)

• Grafika

• grafika projektowa

• Informatyka

• informatyka stosowana

• Inżynieria materiałowa

• technologia materiałów

• inżynieria materiałów budowlanych z elementami wzornictwa przemysłowego

• Matematyka

• matematyka finansowa i aktuarialna

• matematyka stosowana

• matematyka z informatyką w finansach

• Mechatronika

• Ochrona Środowiska

• odnawialne źródła energii, gospodarka odpadami i ochrona powietrza

• ochrona i gospodarowanie zasobami przyrody

• Pedagogika (II stopień)

• Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia jednolite magisterskie – pod warunkiem uzyskania zgody MNiSW)

• Pielęgniarstwo (I, II stopnia, pomostowe)

• Praca socjalna

• Wychowanie fizyczne (I, II stopień)

• gimnastyka korekcyjna z odnową biologiczną

• instruktor sportu

• edukacja dla bezpieczeństwa

• Wzornictwo

• projektowanie form przemysłowych

• projektowanie komunikacji wizualnej

Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej PWSZ w Tarnowie oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.