Udanie zakończyli rywalizację w ramach rundy zasadniczej rozgrywek tzw. ligi akademickiej nasi studenci. Reprezentanci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w komplecie awansowali do fazy play-off, dzięki czemu staną przed szansą walki o medale oraz uzyskanie prawa gry w rozgrywkach strefowych Akademickich Mistrzostw Polski.

Największą niespodziankę sprawili siatkarze, którzy ukończyli rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli grupy A. Zespół prowadzony przez trenera Jana Salamona w czterech meczach zdobył 7 punktów. W spotkaniach wyjazdowych pokonał drużynę AZS Collegium Medicum UJ 2:1 oraz przegrał z AZS AWF 0:2. W roli gospodarza tarnowianie dwukrotnie triumfowali – pokonali AZS AGH 2:0 (walkower) oraz AZS Uniwersytetu Pedagogicznego 2:1. W klasyfikacji końcowej nasi siatkarze jednym punktem wyprzedzili zespoły AZS AGH i AZS AWF.

Siatkarki również uzyskały awans do rundy play-off. Tarnowskie akademiczki w czterech meczach wywalczyły 6 punktów. Pokonały zespoły AZS Collegium Medicum UJ i AZS Politechniki Krakowskiej (oba mecze 2:0) i uległy AZS AGH (0:2) AZS Uniwersytetu Ekonomicznego (1:2). Pozwoliło im to zająć trzecie miejsce w grupie B, tuż za AZS AGH i AZS UEK (po 7 punktów).

Zadowolenia z osiągniętych wyników nie krył trener. – Wypełniliśmy założenia i awansowaliśmy do fazy play-off. Szczególnie gratuluję chłopcom, którzy sprawili ogromną niespodziankę wygrywając swoją grupę. To jednak dopiero początek drogi do tego aby wywalczyć sobie prawo gry w półfinałach strefy C Akademickich Mistrzostw Polski. Trzeba wyciągnąć wnioski z dotychczasowej gry, zarówno zespół kobiecy jak i męski popełniał sporo prostych, niewymuszonych błędów. Aby liczyć na medale w rywalizacji małopolskich szkół wyższych musimy je wyeliminowaćtłumaczy Jan Salamon.

Do fazy play-off awansowali również futsaliści AZS PWSZ Tarnów. Rozegrali oni trzy mecze u siebie i jeden na wyjeździe. Wygrali z zespołami AZS Uniwersytetu Ekonomicznego 6:5 oraz AZS Uniwersytetu Pedagogicznego 4:2, zremisowali z AZS Politechniki Krakowskiej 4:4 oraz ulegli AZS AGH 0:2. Łącznie w czterech meczach zdobyli 7 punktów i awansowali do fazy play-off z drugiego miejsca w tabeli grupy B.

Oczywiście cieszymy się z awansu, ale już musimy szykować formę na mecz z mocnym zespołem z Nowego Sącza. Jesteśmy jednak dobrej myśli, naszym celem jest awans do półfinałów krajowych – mówi Krzysztof Tomalski, trener futsalistów.

Siatkarki walkę o medale rozpoczną już 8 stycznia, w tarnowskiej hali zmierzą się z zespołem AZS UJ. Początek meczu o godz. 19. Siatkarze natomiast zmierzą się w meczu wyjazdowym, 11 stycznia z zespołem AZS Uniwersytetu Rolniczego. Rewanż w hali PWSZ w Tarnowie 15 stycznia o godz. 20. Futsaliści mecze fazy play-off rozegrają 14 stycznia. Na początek zmierzą się z zespołem AZS PWSZ Nowy Sącz, który wygrał rozgrywki grupy A.