Jesienne miesiące to czas wytężonej sportowej aktywności dla studentów tarnowskiej PWSZ. Sygnał do ataku po laury dała studentka pierwszego roku kierunku wychowanie fizyczne Agnieszka Szepielak, która w zorganizowanych w Łodzi zawodach Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie Małgorzacie Rudzińskiej ze Skarpy Lublin. Dobre przygotowanie do sezonu zawodniczka sekcji wspinaczki sportowej KU AZS PWSZ w Tarnowie potwierdziła w ostatnich zawodach z cyklu Pucharu Polski juniorów. W zmaganiach zorganizowanych na sztucznej ścianie hali Tarnovii zajęła trzecie miejsce, za Klaudią Buczek i Małgorzatą Rudzińską. Trzecie miejsce na zawodach w Tarnowie, oznaczało, że Agnieszka Szepielak w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski juniorów we wspinaczce na czas za rok 2010, kategoria młodzieżowcy – kobiety, zajęła trzecie miejsce! Gratulujemy!

W zmaganiach w ramach Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas brali udział również seniorzy. W drugich z tego cyklu zawodach, które odbyły się w hali Tarnovii, barwy AZS PWSZ Tarnów reprezentowali Michał Barnaś i Jędrzej Komosiński. Obaj wspinacze po dobrych biegach eliminacyjnych zakwalifikowali się do fazy pucharowej. Michał został rozstawiony z faworytem zawodów Łukaszem Świrkiem i mimo szybkich biegów nie zdołał pokonać swojego przeciwnika. Świetne czasy pozwoliły mu jednak uzyskać bardzo wysoką piątą lokatę! Jest to najlepszy dotychczasowy start Michała w zawodach pucharowych! Jędrzej Komosiński w walce o finał uległ Tomaszowi Oleksemu, i ostatecznie, po pokonaniu Roberta Hałasy, zajął najniższe miejsce na podium. W zawodach zwyciężył Łukasz Świrk z SMG Lubin.

Sekcja wspinaczki sportowej KU AZS PWSZ w Tarnowie korzysta z dofinansowania udzielonego przez Gminę Miasta Tarnowa.

Zobacz galerię zdjęć z zawodów >>>

Zmagania sportowe rozpoczęli również przedstawiciele gier zespołowych. Jako pierwsze, w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej, rozpoczęły rywalizację siatkarki. W swoim pierwszy spotkaniu uległy wyraźnie AZS PWSZ Nowy Sącz 0:2, ale w kolejnym meczu, rozegranym na wyjeździe z AZS Collegium Medicum UJ, nie dały szans krakowskiej drużynie wygrywając 0:2 (20:25, 13:25). Wyjazdowe zwycięstwo dodało naszym studentkom wiary we własne siły i umiejętności i bez kompleksów podeszły do kolejnego ligowego spotkania, tym razem z zawsze silną drużyną AZS AWF Kraków. Walka do końca w pierwszym secie dała zwycięstwo 28:26 i podcięła skrzydła studentkom z Krakowa, które bez wiary w sukces oddały wyraźnie drugiego seta stosunkiem punktów 25:18. W ten sposób zwycięstwo 2:0 nad reprezentacją AZS AWF Kraków stało się faktem ku wielkiej radości drużyny i kibiców AZS PWSZ Tarnów!

Cenne zwycięstwo ligowe, przywieźli również siatkarze. Ich mecz z AZS Uniwersytetu Rolniczego Kraków był bardzo emocjonujący. Pierwszy set zdecydowanie należał do gospodarzy, drugi do gości, a o wszystkim zdecydował tie-break. Większą skutecznością w ostatnim secie wykazali się jednak studenci PWSZ Tarnów i dzięki wygranej 16:18 to oni mogli się cieczyć ze zwycięstwa w całym spotkaniu 1:2!

Mgr Jan Salamon, trener: Cieszymy się bardzo z tych wyjazdowych zwycięstw. Szczególnie dziewczęta, które w ligowym debiucie przegrały z drużyną PWSZ Nowy Sącz. Dokonaliśmy jednak analizy tego spotkania, wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań w ustawieniu zespołu i realizacja założeń taktycznych przyniosła nam wyraźne zwycięstwo nad Collegium Medicum. Po tym meczu zawodniczki uwierzyły, że mogą grać i wygrywać i bez kompleksów przystąpiły do meczu z AWF Kraków. Kluczowy okazał się pierwszy set, wygrany do 26 po zaciętej walce do końca. Gratuluję również chłopcom, którzy zafundowali nam tyle emocji, ale ostatecznie pokonali Uniwersytet Rolniczy. Pierwszy set kompletnie nam nie wyszedł, ale w drugim zmieliśmy sposób gry zaskakując tym przeciwnika co dało nam wygraną i szansę na zwycięstwo w całym meczu. Cieszę się, że drużyna wierzyła w siebie do końca i mimo niekorzystnego ułożenia gry w początkowej fazie tie-breaka wywalczyła bardzo cenne dwa punkty.

AZS CM UJ Kraków – AZS PWSZ Tarnów 0:2 (20:25, 13:25)

AZS UR – AZS PWSZ Tarnów 1:2 (25:16, 23:25, 16:18)
PWSZ: Włodek Tomasz, Gądek Bartłomiej, Starzec Jarosław, Madejski Michał , Lechowicz Jarosław, Truchan Grzegorz, Kural Bartłomiej (libero), Lechański Rafał, Żyrkowski Maciej, Weberbauer Piotr.

AZS PWSZ Tarnów – AZS AWF Kraków 2:0 (28:26, 25:18)
PWSZ: Wieloch Beata, Styrkowiec Sylwia (kpt), Giza Edyta, Stolarz Ewa, Wojcieszek Klaudia, Klaczek Katarzyna, Olipra Judyta (libero), Bańbor Aurelia, Jarmuła Łucja

Zobacz galerię zdjęć z meczu AZS PWSZ tarnów – AZS PWSZ Nowy Sącz >>>

Szóstą kolejkę ligową mają natomiast za sobą futsaliści AZS PWSZ Tarnów grający również w I lidze prowadzonej w ramach rozgrywek organizowanych przez Tarnowską Ligę Futsalu. W swoim ostatnim meczu studenci tarnowskiej PWSZ pokonali Luxtorpedę Soki Pysio i aktualnie zajmują piąte miejsce w tabeli.