Jeśli istnieje „wzór przeprowadzenia spotkania autorskiego” to impreza przygotowana przez studentów polonistyki PWSZ może do takiego miana śmiało pretendować. Szczera, zabawna, nasycona ciekawymi informacjami oraz skrząca niebanalnym dowcipem. Taka była rozmowa jaką z Jakubem Małeckim przeprowadzili Maria Łazarz i Jakub Kotul.

Autor „Dygotu”, Śladów”, czy „Rdzy” przez niemal dwie godziny odpowiadał na pytania doskonale przygotowanych prowadzących. Zdradzał tajniki swojego warsztatu, opowiadał o początkach kariery pisarskiej, udzielał cennych rad i… polecał masę książek, które nie powinny umknąć uwadze świadomego czytelnika. Nie zabrakło również pytań zadawanych przez publiczność, która wypełniła Aulę niemal do ostatniego miejsca.

To niezwykle ciekawe i udane spotkanie przygotowali członkowie Studenckiego Koła Naukowego Polonistów: Maria Łazarz, Jakub Kotul, Piotr Boruch i Piotr Nadolnik przy wsparciu prof. Teresy Wilkoń, dr Joanny Gracy i dr Elżbiety Kwinty.

Autor: media

Relacja Tarnowska.tv: https://tarnowska.tv/…/20700,jakub-malecki-opowiadal-o-swoj…