2014.12.ppwspin_wawa_1W ostatni weekend listopada tytuły Mistrzów Polski seniorów we wspinaczce na czas wywalczyli studenci tarnowskiej PWSZ i zarazem zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Tarnów – Klaudia Buczek i Marcin Dzieński, srebrny medal zdobył Jędrzej Komosiński. Tarnowscy akademicy podczas ostatnich tegorocznych zawodów w randze Pucharu Polski potwierdzili swoją doskonałą formę i dominację w krajowym wspinaniu na czas.

W zawodach rozegranych na nowootwartej ścianie wspinaczkowej „Makak” w Warszawie rywalizowali seniorzy, młodzieżowcy oraz juniorzy i juniorzy młodsi. Stawką były nie tylko medale Pucharu Polski ale również miejsca w klasyfikacji końcowej. Wertykalni biegacze po raz kolejny rywalizowali W formacie 15-metrowego standardu. Wśród pań pewnie zwyciężyła Klaudia Buczek, 2014.12.ppwspin_wawa_7wśród panów nie miał sobie równych Marcin Dzieński. Oboje wygrali eliminacje i pewnie wygrywali w kolejnych fazach rywalizacji w systemie pucharowym. Nieco mniej szczęścia miał ich klubowy kolega Jędrzej Komosiński, który ze względu na słabszy czas w rundzie eliminacyjnej został rozstawiony w dalszej fazie zawodów z czwartego miejsca i już w półfinale musiał się zmierzyć z niepokonanym tego dnia Marcinem Dzieńskim. Komosiński ostatecznie zajął trzecią pozycję, pokonując w małym finale zawodnika Skarpy Lublin Rafała Hałasę. W finale zobaczyliśmy za to innego tarnowianina, Michała Lewickiego reprezentującego MKS Tarnovię.

Bezpośrednio po zawodach ogłoszono również klasyfikację końcową Pucharu Polski we wspinaczce na czas 2014. Wśród pań triumfowała Klaudia Buczek, wśród panów po raz pierwszy w karierze seniora Puchar Polski odebrał Marcin Dzieński, Jędrzej Komosiński był drugi. Tak więc ten sezon był dla tarnowskich akademików szczególnie udany!