Studenci zdali egzamin… koncertowo! (GALERIA)

To wydarzenie zostanie w pamięci wszystkich na długo. Wczorajszy koncert utworów Michaela Jacksona w lekko jazzowych, estradowych aranżacjach był bowiem prawdziwym egzaminem zarówno dla studentów-artystów, jaki i dla studentów-organizatorów. I to dosłownie, gdyż obie grupy przygotowały wydarzenie w ramach zajęć. Ocen wystawionych przez wykładowców co prawda jeszcze nie znamy, ale nadspodziewanie licznie zgromadzona w Centrum Sztuki Mościce publiczność wystawiła swoją – gromkie brawa i bardzo ciepłe opinie można chyba uznać za „piątkę”.

Zaliczeniowy koncert studentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowany przez studentów II roku studiów magisterskich na Filologii polskiej – specjalność menedżer i animator kultury to pomysł Agnieszki Kawy, wieloletniej Dyrektor Centrum Sztuki Mościce.

– Prowadzone przeze mnie zajęcia zarządzania instytucjami kultury kończą się egzaminem. Uznałam, że najlepszym, najbardziej efektywnym sposobem zdobycia wiedzy i przygotowania do przyszłej pracy będzie zachęcenie studentów do wcielenia się w rolę organizatorów dużego koncertu. Zgodzili się, a teraz, gdy artyści zeszli już ze sceny żegnani gromkimi brawami mogę śmiało powiedzieć, że z powierzonych zadań studenci wywiązali się doskonale – mówi Agnieszka Kawa.

– Bardzo dziękuję za to obu grupom – tarnowskiej, która odpowiadała za organizację oraz rzeszowskiej – która brawurowymi wykonaniami utworów Króla Popu porwała publiczność – dodaje.

Goście z Rzeszowa zjawili się w Tarnowie bardzo liczną grupą. Na scenie pojawiło się w sumie około 30 osób – wokalistów oraz instrumentalistów.

Słów uznania nie szczędzili także licznie zgromadzeni widzowie, wśród których nie zabrakło oczywiście przedstawicielek uczelni. Na widowni można było dostrzec Rektor PWSZ, prof. Jadwigę Laskę, Prorektor ds współpracy i rozwoju, dr Małgorzatę Kołpę, Prorektor ds studenckich, dr Małgorzatę Martowicz, Dziekan Wydziału Humanistycznego, dr Joannę Gracę, Prodziekan WH, mgr Renatę Kozioł oraz Kierownik Katedry Filologii Polskiej, dr hab. Małgorzatę Pachowicz, prof. PWSZ.

– Koncert był rewelacyjny, gratuluję wszystkim którzy się do tego sukcesu przyczynili – mówi Dziekan Joanna Graca.

A osób, które od kilkunastu tygodni pracowały aby nie zawieść zaufania Agnieszki Kawy i pracowników CSM było rzeczywiście sporo. Za organizację koncertu odpowiadali studenci: Kinga Bałut, Kamila Łasak, Szymon Łucyków, Diana Sznajder, Natalia Sztorc, Kuba Śniecikowski, Weronika Wantuch, Anna Zagata. Studenci zadbali o kwestie promocyjne, sprzedaż biletów, sceniczną technikę, logistykę, a także mnóstwo innych działań, bez których koncert nie mógłby dojść do skutku.

Wszystkim należą się gratulacje i słowa najwyższego uznania – dodaje prof. Małgorzata Pachowicz.

My z kolei chcielibyśmy podziękować za zaufanie Pani Agnieszce Kawie, która wrzuciła nas na głęboką wodę, ale od początku wierzyła, że damy sobie radę – mówi Szymon Łucyków, który wczoraj brawurowo wcielił się w rolę konferansjera.

– Dziękujemy także Kamilowi Żurkowi z Wydziału Sztuki PWSZ, który zaprojektował dla nas oprawę graficzną koncertu, a przede wszystkim kłaniamy się przed olbrzymim talentem naszych kolegów z Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy są po prostu zawodowcami, co udowodnili wczoraj na scenie – dodają studenci-organizatorzy.

Mamy nadzieję, że nie będą mieli problemów ze zdobyciem zaliczeń w zbliżającej się sesji. W każdym razie powinni pamiętać o tytule koncertu – „Keep The Faith” – kończą z uśmiechem.

Fot. Przemysław Sroka Centrum Sztuki Mościce

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do