Student informatyki Mistrzem Świata w biegu na 100 m

2013.07.31.lyonW zorganizowanych we francuskim Lyonie Indywidualnych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce wystartował Michał Derus, student kierunku informatyka, zawodnik tarnowskiego STARTu, trenujący obecnie pod okiem dr. Piotra Kuczka w sekcji lekkiej atletyki KU AZS PWSZ Tarnów.

Michał na mistrzostwa Świata jechał po raz pierwszy. Ale to nie przeszkodziło mu w pokazaniu wielkiej sportowej klasy. Wynik studenta tarnowskiej PWSZ w eliminacjach biegu na 200 m wskazywał, iż pomimo tego, że jest debiutantem na tak wielkiej imprezie, to nie będzie przysłowiowym „chłopcem do bicia”. W swoim biegu eliminacyjnym uzyskał czas 22,05 sekundy i był to najlepszy czas eliminacji. W finale biegu na 200 metrów Michał uzyskał czas 21,95 sekundy, czym ustanowił swój nowy rekord życiowy i po przepięknej, bardzo wyrównanej, sportowej walce uległ jedynie zawodnikowi z Brazylii o zaledwie 0,04 sekundy, zdobywając jednocześnie tytuł Wicemistrza Świata.

Świetny wynik w biegu na 200 metrów pozwalał mieć nadzieje, że podobnie będzie w sprincie na dystansie 100 metrów, który jest koronną konkurencją tarnowskiego zawodnika. I tak właśnie było. W przepięknym stylu i po naprawdę niesamowitej i bardzo wyrównanej walce Michał zwyciężył i tym samym stał się najszybszym sprinterem globu w swojej klasie startowej (T46). Tarnowianin wygrał bieg uzyskując czas 10,93 sek., drugi na mecie, Australijczyk Gabriel Cole, uzyskał czas 10,96 sek. a trzeci zawodnik tego biegu, Brazylijczyk Yohansson Nascimento, z którym Michał przegrał złoty medal w biegu na 200m, uzyskał czas 10,99 sek. Powyższe wyniki najlepiej przedstawiają to, co działo się na bieżni. Wielcy mistrzowie stworzyli wspaniałe widowisko z „happy endem” dla Polski i Tarnowa. Wynik Michała to zasługa jego ciężkiej pracy i wiary w to, co robi. To także duża zasługa trenera dr. Piotra Kuczka, pod okiem którego Michał trenuje, za co jesteśmy mu naprawdę bardzo, bardzo wdzięczni – mówił Bartłomiej Tott, opiekun i trener sekcji LA w tarnowskim Starcie.

 

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do