Wraz z początkiem semestru letniego ruszyło Twórcze pisarstwo – nowa specjalność na studiach I stopnia kierunku Filologia polska w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Specjalność ta została uruchomiona pierwszy raz w historii Uczelni. Studenci będą poznawać m. in. podstawowe techniki pisarskie, tajniki współpracy twórcy i teatru, warsztat rzecznika prasowego oraz e-literaturę i blogosferę.

Twórcze pisarstwo to:

• OKAZJA dla wszystkich absolwentów szkół średnich, którzy marzą o pisaniu i tych, którzy już piszą, a chcieliby w profesjonalny sposób zdobyć lub udoskonalić swoje umiejętności,

• MOŻLIWOŚĆ poznania tajników pisarstwa artystycznego, w tym tworzenia poezji, prozy, dramatu, funkcjonowania e-literatury i blogosfery, ponadto opanowania warsztatu pisarstwa komercyjnego, reklamy i copywritingu, prawa autorskiego oraz podstaw edytorstwa,

• WIZJA uzyskania oryginalnych, nowatorskich i niebanalnych kompetencji, realizacji praktyki zawodowej w kraju lub za granicą, współpracy z ciekawymi ludźmi o podobnych pasjach i znalezienia zawodu z przyszłością.