Koło Naukowe Elektroenergetyków

Zapraszamy studentów (nie tylko Elektrotechniki) do naszego Koła!

Kontakt: energapwsz@gmail.com

opiekun Koła: dr inż. Agnieszka Lisowska-Lis lisowskalis@pwsztar.edu.pl

przewodniczący: Regina Arabik (II Mt); z-ca: Piotr Mikuła (III ET)

Studenckie Koło Naukowe Elektroenergetyków działa od stycznia 2008 roku w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Tarnowie. Celem działalności Koła jest rozwijanie wiedzy i umiejętności  studentów, nabywanie umiejętności praktycznych, popularyzacja nauki i wiedzy o naukach technicznych a także promocja uczelni oraz studentów. Koło opiera swoją działalność na dobrowolnej pracy ogółu członków.  Wieloletnim Opiekunem Naukowym koła była pani prof. Barbara Florkowska, wybitny elektroenergetyk.
W ostatnim czasie Koło organizowało wizyty w instytucjach i firmach z regionu. Organizowało warsztaty i prezentacje dla młodzieży i uczniów (w ramach Nocy Naukowców, Dni Otwartych Uczelni, Festiwalu Innowacji). Również w roku akademickim 2017- 2018 odbywają się wizyty, organizujemy pokazy, promujemy wiedzę techniczną. 

Studenci Koła prowadzą badania nad jakością energii elektrycznej, jakością oświetlenia, wpływem pól elektromagnetycznych na zdrowie i odzwierciedlenia tego w normach, zagrożeniem hałasem, pomiarami termograficznymi, wykorzystaniem ogniw paliwowych w napędach.Wykonywano też mobilne pojazdy do monitorowania zagrożeń (wykrywanie gazów itd), zasilane alternatywnie ogniwem paliwowym na wodór. Wykonano też model cewki tesli emitujący muzykę.

https://krakow.tvp.pl/34199662/trwa-11-malopolska-noc-naukowcow/

Przy realizacji projektów korzystamy ze sprawdzonych dostawców, jak np. Sklep Botland, który oferuje specjalny program partnerski dla kół naukowych i organizacji studenckich. Współpracujemy z nim od 2017 r. (patrz: link na dole strony!)

Z działalności Koła w 2020:

20-01-2020 – wyjazd szkoleniowo techniczny do Elektrowni Szczytowo- Pompowej Porąbka- Żar w Międzybrodziu Bialskim.

Z działalności Koła w 2019:

25 listopada 2019 wizyta techniczna w Elektrowni wodnej w Mokrzcu koło Pilzna oraz w Elektrowni Wiatrowej w Wadowicach Górnych koło Mielca.

27 września 2019 prezentacje i pokazy w Zakładzie Elektrotechniki w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku gosciliśmy około 3 000 zwiedzających od godziny 17.00 do późnych godzin nocnych!

29 maja 2019 Tarnowskie Dni Elektryki – 100 lat stowarzyszeń technicznych „Tarnów miaSTO techniki”. Wykłady i prezentacje dotyczyły: „Tarnowskie bioelektrownie” – dr inż. Tadeusz Rzepecki. ” Kryptografia i tajemnica Enigmy” – prof. Edward Tutaj. „Inteligentny system opomiarowania AMI Plus realizowany przez TAURON Dystrybucja” Marcin Golemo (Pokaz i prezentacja), „Kosmologia kwantowa ks. profesora Michała Hellera. Interdyscyplinarna działalność fundacji oraz wydawnictwa COPERNICUS CENTER.” ks. prof. Michał Heller, Piotr Majorczyk, Wojciech Tokarz. Promocja wydawnictw, pokazy filmowe, konkursy i nagrody.

maj 2019 – udział w konkursie „Czytamy Hellera”

29 marca Dni Otwarte w PWSZ w Tarnowie, w Zakładzie Elektrotechniki. https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/2752,dzien-otwarty-w-tarnowskiej-pwsz/

25 marca 2019 wizyta studyjna w elektrowni CEZ Skawina (generacja energii, procesy, sterowanie i bezpieczeństwo, instalacje oczyszania spalin), wizyta w Stacji i rozdzielni wysokich napięć Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Skawinie (obiekty rozdzielni napowietrznej oraz rozdzielnie 110 kV i 400 kV w izolacji gazowej z SF 6).

Z działalności Koła w 2018:

25 października 2018, konferencja Elektroenergetyka Przemysłowa. Tarnów- Mościce.

19 października 2018, wizyta studyjna w Elektrowni Skawina. W wyjeżdzie wzięli udział członkowie Koła i studenci kilku kierunków.

31 września 2018 Małopolska Noc Naukowców, w Zakładzie Elektrotechniki.

28 i 29 czerwca 2018 wizyta studyjna w Kopalni w Bełchatowie, wizyta studyjna w Elektrowni w Bełchatowie,wizyta studyjna w ZPUE Włoszczowa producenta urządzeń dla elektroenergetyki. (zdjęcia w galerii poniżej)

19 maja  2018 studenci w ramach Nocy Muzeów pomagali w pokazach szkła uranowego z kolekcji Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

17 maja 2018 organizowaliśmy sesję : Elektromobilność .

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, uczestnikom i prelegentom!

Electromobility:https://20lat.pwsztar.edu.pl/electromobility-elektromobilnosc-tde-2018/

od maja 2018 rusza Okolicznościowa Stacja łączności krótkofalowej z okazji 20-lecia PWSZ w Tarnowie:

https://www.qrz.com/db/hf20pwsz/

16 maja 2018  odbyła się sesja Studenckich Kół Naukowych w której koło było współorganizatorem. Studenci prezentowali swoje prace w sesji SMART WORLD – technika oraz SMART WORLD English session. Szczegółowe informacje na stronie- : https://kis.pwsztar.edu.pl/en/

Z działalności Koła w 2017:

15 listopada przedstawiciele Koła zwiedzali Elektrownię Wodną w Rożnowie,

8 listopada przedstawiciele Koła zwiedzali ME wodną w Mokrzcu i ME wiatrową w Wadowicach Górnych,

9 listopada 2017 r. Konferencja „Energetyka Przemysłowa” (organizatorem było Koło SEP nr 3 przy grupie AZOTY, Tarnów – Mościce),

we wrześniu 2017 r. przedstawiciele Koła zwiedzali Targi ENERGETAB w Bielsku- Białej,

16 maja 2017 r. odbyły się Tarnowskie Dni Elektryki (PWSZ w Tarnowie),

16 maja 2017 r. studenci z Koła prezentowali prace w Ramach Ogólnopolskiej Studenckiej Sesji Kół Naukowych (PWSZ w Tarnowie),

w marcu zwiedzaliśmy Targi ENEX, ENEX Nowa Energia w Kielcach. Uczestniczyliśmy w konferencjach „Biznes i innowacje. Dobre przykłady, szanse i zagrożenia”  pod patronatem ZPUE oraz „Forum Pomp Ciepła”, które towarzyszyły Targom.

W 2016 roku odbyła się  wizyta w Elektrowni Skawina oraz Stacji Energetycznej wysokich napięć w izolacji gazowej (Tauron, PSE), w Elektrociepłowni Zakładów Azotowych (EC 2), Elektrociepłowni (MPEC Tarnów). Członkowie Koła zdobyli nagrody SEP w konkursie na „Najlepszą pracę dyplomową regionu tarnowskiego 2016 r”. Brali  udział w maju 2016 r w Sesji Studenckich Kół Naukowych. We wrześniu braliśmy udział w wizycie na Bielskich Targach branży Elektrycznej i Energetycznej.

2018 prezentacja w ramach Nocy Muzeów

 

Wspierają nas:

„Botland” partnerem Koła Naukowego Elektroenergetyków!

 

Sklep dla robotyków i elektroników, Arduino, Raspberry Pi - BOTLAND

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do