Uczniowie znów w Chmurze. Tym razem chemicznej

Kilka dni temu rozpoczęły się zajęcia realizowane w obszarze Chemia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Prowadzą je wykładowcy Katedry Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dla uczniów z kilku szkół średnich południowej Polski: z Tarnowa, Krakowa, Nowego Targu, Biecza oraz Gorlic.

Podczas zajęć prowadzonych on-line uczniowie mają okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, zapoznać się z zagadnieniami, które wykraczają poza podstawę programową, ale także obserwować w czasie rzeczywistym przebieg eksperymentów przeprowadzonych w laboratoriach PWSZ w Tarnowie. Co ważne, sieciowe spotkania umożliwiają interakcje uczniów z wykładowcami – wyjaśnia dr Agata Lada, kierownik Katedry Chemii PWSZ w Tarnowie.

Małopolska Chmura Edukacyjna to projekt dofinansowywany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego bezpośrednim beneficjentem jest Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego. Partnerem projektu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do