Wymierne efekty przyniosła kolejna wizyta delegacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w Kamieńcu Podolskim. Podczas dwustronnych spotkań uzgodniono szczegóły i podpisano umowę o współpracy pomiędzy PWSZ, a tamtejszym Państwowym Uniwersytetem Rolniczo-Technicznym.

Delegacja z Tarnowa gościła w Kamieńcu już po raz kolejny. Tym razem wzięła udział w inauguracji roku akademickiego oraz parafowała umowę o współpracy. Dzięki niej możliwe stało się m.in. prowadzenie wspólnych badań naukowych, czy wymiana doświadczeń dydaktycznych.

– To jednak nie wszystko, bo obie strony zamierzają ponadto wspólnie korzystać z dobrodziejstw Programu ERASMUS+, organizować wymiany i wizyty studyjne pracowników oraz studentów – wyjaśnia Rektor PWSZ, prof. dr hab. inż. Jadwiga Laska. – Pierwsza z cyklu wizyt czeka nas już podczas inauguracji naszego roku akademickiego. Profesor Volodymyr Ivanyshyn, Rektor Podolskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczo-Technicznego przyjął nasze zaproszenie, będzie zatem okazja doprecyzować i wytyczyć kolejne pola i etapy współpracy – opowiada prof. Laska.

Co warte podkreślenia, wizyta w Kamieńcu miała także wymiar naukowy. Profesor Łukasz Jęczmionek wygłosił tam cykl czterech, związanych ze sobą tematycznie wykładów. Wystąpień Profesora wysłuchała pełna aula studentów kierunków energetycznych. Temat wykładów dotyczył bowiem m.in. odnawialnych źródeł energii – dodaje Rektor PWSZ.

Państwowy Uniwersytet Rolniczo-Techniczny w Kamieńcu Podolskim w tym roku świętował stulecie istnienia. Więcej na jego temat można przeczytać TUTAJ.