2015.12.ih spektakl_006Przedstawienia Studenckiego Koła Naukowego Anglistów, które premierę mają tradycyjnie w okresie świątecznym, mają już swoją wierną publiczność, która wypełnia uczelnianą Aulę do ostatniego miejsca licząc na bardzo pozytywne doznania. Również w tym roku, przedstawienie przygotowane i zagrane przez studentów filologii angielskiej odniosło wielki sukces. Widzowie podkreślali wysoki poziom gry aktorskiej żaków tarnowskiej PWSZ. Było to możliwe dzięki współpracy z Wojciechem Sukiennikiem, profesjonalnym aktorem, który udzielił wielu cennych rad w trakcie prób.

Spektakl The Little Match Girl – oparty na klasycznym tekście baśni Hansa Christiana Andersena, zagrany został w wersji anglojęzycznej. Studenci przygotowali inscenizację pod opieką dr Dominiki Ruszkiewicz i dr. Grzegorza Nawrockiego.

Partnerami przedstawienia były Biuro Turystyczne „Turysta” oraz Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Premiera odbyła się 18 grudnia 2015 r.