Wielki sukces studentek Instytutu Sztuki PWSZ

Gabriela Rec, studentka III roku Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie wygrała kategorię debiuty (New Generation Packaging) prestiżowego konkursu The Art od Packaging 2019. W ścisłym finale znalazła się także kolejna studentka z Tarnowa – Dominka Majcher. Docenione prace powstały w ramach zajęć z grafiki wydawniczej w pracowni mgr. Wojciecha Kołka.

Jak tłumaczą organizatorzy, celem Art of Packaging – Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań, odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań.

Gabriela Rec wykonała projekt opakowania O`cake, które służy do pakowania oddzielnych kawałków tortu, które po złożeniu składają się w okrągłą całość. Dominika Majcher zaprojektowała z kolei serię opakowań kawy Tender Coffee.

Oba projekty powstały od początku do końca w ramach zajęć w naszym Instytucie. To nie tylko pełna koncepcja i kompleksowy projekt ale także wykonanie ostatecznych produktów, które mogłyby od razu trafić do sklepów. Jurorzy muszą dostać gotowe opakowania, a nie koncepcje, które muszą sobie wyobrażać. Również w tym względzie studentki stanęły na wysokości zadania – wyjaśnia Wojciech Kołek.

 

Prowadzący zajęcia z grafiki wydawniczej podkreśla także rangę konkursu The Art of Packaging. – Sukces Gabrieli i Dominiki jest naprawdę wielki. W zmaganiach biorą udział setki projektantów z największych polskich uczelni, również tych o charakterze uniwersyteckim. Dwie nominacje i zwycięstwo studentek PWSZ to osiągnięcie zasługujące na wielkie uznanie – wyjaśnia.

Konkurs może także stanowić przepustkę do kolejnych zleceń. – Na finał do Poznania zjeżdżają także „łowcy talentów”, a prace tarnowianek nie uszły ich uwadze – podkreśla Wojciech Kołek.

Warto dodać, że to nie pierwszy tarnowski sukces podczas The Art od Packaging. Nominację do finału podczas ubiegłorocznej edycji zdobyli także inni studenci Instytutu Sztuki PWSZ: Damian Mleczko, Katarzyna Wodzisz, Ernest Bącler, Regina Przybyło. Ta ostatnia wróciła z Poznania nagrodą główną w kategorii Debiut.

– Ten ubiegłoroczny sukces oraz ten z tego roku pokazują niezbicie, że nasi studenci są niezwykle utalentowani, a kształcenie na kierunkach artystycznych stoi w Tarnowie na najwyższym poziomie – mówi dr Bartłomiej Bałut, dyrektor Instytutu Sztuki. Już teraz zapraszam tegorocznych absolwentów szkół średnich marzących o tym, by pójść w ślady starszych kolegów z Grafiki i Wzornictwa – kończy.

Dodajmy na koniec, że tegoroczny nabór na studia w PWSZ – najstarszej, największej i najchętniej wybieranej wyższej szkole zawodowej w Polsce – rozpocznie się 1 czerwca.

Fot. Marta Stanuch, arch. The Art of Packaging, projekty opakowań: Gabriela Rec i Dominika Majcher

  • Udostępnij:
  • Facebook, dodaj do
  • Share on Google+
  • Twitter, dodaj do