Nauczyciele akademiccy Zakładu Filologii Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie oraz studenci specjalności filologia romańska zapraszają do udziału w obchodach Dni Frankofonii, które odbędą się w dniach 18, 19 i 21 marca 2019 r. w murach naszej Uczelni.

Program tegorocznej edycji imprezy jest niezwykle bogaty oraz ciekawy. W poniedziałek 18 marca miłośnicy języka francuskiego i kultury francuskiego obszaru językowego będą mogli uczestniczyć w warsztatach Zakupy „à la française” – firmy francuskie w Polsce / Les courses „à la française” – sociétés françaises en Pologne oraz Odkrywamy kuchnię francuską / A la découverte de la cuisine française.

We wtorek 19 marca studenci filologii romańskiej przedstawią scenkę Co wiecie o krajach frankofońskich? / Que savez-vous sur les pays francophones? oraz prezentację Promenade dans Bruxelles / Spacer po Brukseli. Licealiści i studenci będą mogli wziąć udział w konkursie Francja wczoraj i dziś / La France d’hier et d’aujourd’hui. Tematem tegorocznej edycji konkursu są wybrane regiony Francji i zapożyczenia z języka francuskiego używane we współczesnym języku polskim. Wszyscy zainteresowani spróbują swych sił w zabawach i quizach proponowanych na stanowiskach promujących dziedzictwo kulturowe Francji. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody!

W czwartek 21 marca zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursie Opowiedz mi o Francji / Raconte-moi la France i zobaczenia scenki Co wiecie o krajach frankofońskich? / Que savez-vous sur les pays francophones? oraz prezentacji Podróż po Belgii / Voyage en Belgique w wykonaniu studentów filologii romańskiej.

Dni Frankofonii, które cieszą się od lat ogromnym zainteresowaniem, przybliżą młodym piękno języka Moliera i stworzą okazję, by zachwycić się bogactwem dziedzictwa kulturowego Francji oraz jej atrakcjami turystycznymi.

Serdecznie zapraszamy!
Soyez tous les bienvenus!

Zgłoszenia udziału prosimy kierować na następujące adresy:

• Konkurs Francja wczoraj i dziś / La France d’hier et d’aujourd’hui, zapisy: dr Agata Kraszewska, a_kraszewska@pwsztar.edu.pl do dn. 10 marca 2019 r.
  • Warsztaty Zakupy „à la française” – firmy francuskie w Polsce / Les courses „à la française” – sociétés françaises en Pologne, zapisy: dr Grzegorz Markowski, g_markowski@pwsztar.edu.pl do dn. 15 marca 2019 r.
  • Warsztaty Odkrywamy kuchnię francuską / A la découverte de la cuisine française, zapisy: dr Agata Kraszewska, a_kraszewska@pwsztar.edu.pl do dn. 15 marca 2019 r.
  • Konkurs Opowiedz mi o Francji / Raconte-moi la France, zgłoszenia do dn. 8 marca 2019 roku na adres: ewagallo@gmail.com , w temacie wiadomości prosimy wpisać Francja stereotypy.

Dni Frankofonii odbywają się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, przy ul. Mickiewicza 8, w budynkach A i C

PLIKI DO POBRANIA

Zaproszenie na Dni Frankofonii 2019

Dni Frankofonii 2019 – program (PDF)