Zmiana na stanowisku sternika tarnowskich akademików. Jana Salamona, który kierował klubem przez ostatnie 14 lat zastąpił dotychczasowy sekretarz, Wojciech Nowak. Wiceprezesami wybrano Roberta Wardzałę, który odpowiadać będzie za sprawy organizacyjne oraz Anitę Ziembę, która została wiceprezesem do spraw sportowych.

Do zmian doszło podczas ostatniego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego. W imieniu ustępującego Zarządu sprawozdanie z działalności złożył dotychczasowy Prezes, Jan Salamon.

– Za nami rok wyjątkowy rok, pełen sukcesów i sportowych osiągnięć. Za takie uznać należy z pewnością zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji końcowej typów uczelni w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, srebrny medal igrzysk paraolimpijskich wywalczony przez Michała Derusa, tytuły mistrza świata i Europy seniorów Marcina Dzieńskiego, tytuł mistrzyni świata juniorów Aleksandry Kałuckiej i wywalczenie przez nią kwalifikacji na igrzyska olimpijskie młodzieży, a także szóste miejsce Mateusza Różańskiego w finale lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 20 – wymienia ustępujący Prezes, który – podobnie jak Zarząd KU AZS PWSZ – otrzymał od członków „walnego” absolutorium.

Nowym prezesem KU AZS PWSZ został wybrany Wojciech Nowak.Kiedy 18 lat temu, jako student, uczestniczyłem w zebraniu założycielskim Klubu, w najśmielszych myślach nie spodziewałem się, że kiedyś zostanę jego prezesem. Dziękuję delegatom za zaufanie i powierzenie mi tego stanowiska. Odpowiedzialność jest olbrzymia. Klub Uczelniany to dziś bardzo ważna jednostka na mapie sportowej Tarnowa i regionu. Prezes Jan Salamon, z którym współpracowałem wiele lat – za co bardzo mu dziękuję, zostawia Klub w świetnej formie sportowej i organizacyjnej. Myślę, że dzięki wiedzy, którą nabyłem w trakcie wielu lat pełnienia funkcji sekretarza oraz współpracy z Zarządem podtrzymamy świetną formę naszej organizacji.

Podczas „walnego” wybrano również wspomniany Zarząd. W ciągu najbliższej kadencji, czyli do roku 2019, tworzyć go będą: Robert Wardzała (wiceprezes ds. organizacyjnych), Anita Ziemba (wiceprezes ds. sportowych), Marta Wantuch (skarbnik), Marcin Bibro, Małgorzata Kołpa, Piotr Kuczek, Przemysław Markowicz, Andrzej Ogonowski, Jan Salamon, Krzysztof Tomalski, Jarosław Wałaszek i Przemysław Zając.

Mgr Wojciech Nowak – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ze sportem związany od najmłodszych lat, również za sprawą rodziców – uznanych tarnowskich lekkoatletów.

Członek Klubu od roku 2005, do tej pory pełnił funkcję sekretarza. Jest również członkiem Rady Sportu Gminy Miasta Tarnowa jako przedstawiciel sportowego środowiska szkół wyższych mających siedzibę na terenie Tarnowa. Jest pełnomocnikiem Zarządu Głównego AZS ds. wspinaczki sportowej, koordynatorem w Zespole ds. sportu osób z niepełną sprawnością przy Polskim Związku Alpinizmu, a także kierownikiem sekcji wspinaczki sportowej AZS PWSZ Tarnów.

Mgr Robert Wardzała – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Pracownik dydaktyczny tarnowskiej PWSZ od 2012 r. Wcześniej wyczynowy zawodnik sekcji judo KS Błękitni Tarnów oraz sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w judo, grapplingu i brazylijskim jiu jitsu. Obecnie trener sekcji sportów walki i ergometru wioślarskiego AZS PWSZ Tarnów oraz trener w KS Legion Team Tarnów.

Mgr Anita Ziemba – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W tarnowskiej PWSZ pracuje od 2013 r. jako pracownik dydaktyczny Zakładu Wychowania Fizycznego, jest również trenerem sekcji pływania AZS PWSZ Tarnów. Trenowała pływanie w Unii Tarnów i AZS PWSZ Tarnów. Medalistka Mistrzostw Polski, reprezentantka kadry Polski juniorów w pływaniu na zawodach rangi europejskiej, a także wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Wyższych Szkół Zawodowych.