PWSZ w Tarnowie bierze udział w projekcie Visegrad+ CLIL-HET, dzięki czemu nasza kadra akademicka może korzystać z platformy cyfrowej, na której znajdują się materiały edukacyjne zwiększające kompetencje z zakresu nauczania w języku angielskim.

Projekt CLIL-HET wspiera wykładowców uniwersyteckich uczących lub planujących nauczać w języku angielskim w tworzeniu efektywnego środowiska nauczania i uczenia się, celem dalszego rozszerzania procesu internacjonalizacji w szkołach wyższych.

Zainteresowani wykładowcy mogą zarejestrować się na stronie CLIL-HET. Po założeniu konta istnieje możliwość wypełnienia kwestionariusz i testu. Na stronie internetowej w zakładce Didactic Corner dostępne są już kursy metodyczne w języku angielskim i polskim pozwalające zintegrować nauczanie przedmiotu ze wsparciem językowym koniecznym dla studentów na niższych poziomach kompetencji językowych.