Zgodnie z kilkuletnią tradycją, studenci Wydziału Sztuki PWSZ w Tarnowie prezentują swoje prace dyplomowe na specjalnej wystawie. W Tarnowskim Centrum Kultury od dziś (15 czerwca) można oglądać bardzo szerokie spektrum prac licencjackich z zakresu projektowania 2D i 3D.

Na wystawę składają się projekty funkcjonalnych produktów codziennego użytku, animacje i plakaty. – Jest to już czwarta edycja wystawy powstała w ramach ścisłej współpracy z Tarnowskim Centrum Kultury – mówi dr Bartłomiej Bałut, dziekan Wydziału Sztuki PWSZ.

W tym roku w Galerii TCK odbędą się również obrony „dyplomów”. Niestety, w związku z sytuacją epidemiczną, nie będą dostępne dla publiczności.

Wystawa w TCK będzie czynna do 31 lipca 2020 r., od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Wstęp jest wolny, ale widzów obowiązuje specjalny regulamin zwiedzania przygotowany według wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autorką plakatu wystawy jest wykładowczyni Wydziału Sztuki, mgr Joanna Tyborowska.