Redakcje dwóch spośród czterech wydawanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie czasopism naukowych – Health Promotion & Physical Activity oraz Science, Technology and Innovation – dotrzymały obietnicy złożonej rok temu przez dr. Rafała Kurczaba, szefa Działu Badań Naukowych PWSZ. Oba tytuły poprawiły znacząco swoje punktacje w prestiżowym systemie Index Copernicus Value (ICV), a także uzyskały pierwsze tzw. „punkty ministerialne”. To jednak nie koniec dobrych wieści. W sieci dostępne są pierwsze numery dwóch kolejnych tytułów wydawanych w uczelni – Humanities and Cultural Studies oraz Problems of Economics and Law.

W 2018 roku Health Promotion & Physical Activity uzyskało 74 punkty ICV, a Science, Technology and Innovation – 67. W tym roku odpowiednio – 88 i 91. – Jestem szczęśliwy i bardzo dumny z tego osiągnięcia. Tym bardziej, że rok temu obiecywałem, że będziemy rozwijać czasopisma systematycznie, stawiając na najwyższą jakość. Dzięki zaangażowaniu wielu osób związanych z redakcjami udało się dotrzymać złożonej obietnicy. Bardzo im za to dziękuję i chylę czoła przed ciężką pracą, jaką wykonali – mówi dr Rafał Kurczab.

 

Wysiłek redakcji dostrzegło także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznając wspomnianym tytułom po 5 punktów tzw. „ministerialnych”. – Rok temu gratulowałam zespołom redakcyjnym sukcesu zaznaczając, że mam nadzieję, iż w ślad za punktami ICV pojawią się punkty ministerialne. Tak się stało, mogę więc złożyć kolejne gratulacje i słowa uznania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do rozwoju naszych czasopism – mówi Rektor PWSZ, prof. dr hab. inż. Jadwiga Laska.

Ministerstwo doceniło czasopisma także w sposób finansowy, przekazując – już w marcu 2019 roku – wsparcie w wysokości ponad 123 tys. zł. O tym informowaliśmy szerzej TUTAJ.

To jednak nie koniec dobrych informacji. W sieci dostępne są już bowiem pierwsze numery kolejnych czasopism naukowych PWSZ – Humanities and Cultural Studies i Problems of Economics and Law.

 

– Zachęcam wszystkich do lektury, tym przyjemniejszej, że dzięki wsparciu dr. Bartłomieja Bałuta, dyrektora Instytutu Sztuki PWSZ wszystkie czasopisma zyskały piękną, spójną szatę graficzną – dodaje dr. Kurczab.

 

GALERIA OKŁADEK – KLIKNIJ, BY POWIĘKSZYĆ

Co szczególnie cenne dla badaczy i godne podkreślenia, przy wydawaniu czasopism użyto formuły Open Access, dającej naukowcom z dowolnego miejsca na świecie bezpłatny dostęp do treści artykułów oraz wsparcie profesjonalnym systemem indeksowania artykułów naukowych DOI (Digital Object Identifier).

Te zabiegi mają za zadanie zwiększyć „widoczność” publikowanych artykułów naukowych, liczbę ich cytowań oraz renomę czasopism.

Warto dodać, że Index Copernicus to platforma wspierająca i promująca osiągnięcia nauki na arenie międzynarodowej, założona w Polsce, z siedzibą w Warszawie. Głównymi obszarami działań Index Copernicus są upowszechnianie, parametryzacja i komercjalizacja nauki.

W oparciu o autorskie rozwiązania, Index Copernicus jest twórcą narzędzi informatycznych dotyczących gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji informacji o osiągnięciach naukowych.

Index Copernicus wspiera polską naukę, szczególnie współpracę pomiędzy naukowcami, wydawcami czasopism naukowych, jednostkami naukowymi oraz sektorem przedsiębiorstw.

Wróć do góry